loader

Televizyon sesi cızırtılı geliyor


televizyon ses ayarlarını yapmayı biliyor musunuz?

Televizyonların o kadar çok arızaları var ki tam olarak uydu servisi tamirinden anlamayan biri işin içinden zor kalkar diyebiliriz. Mesela Televizyon sesi cızırtılı geliyor sorunu ile hiç karşılaştınız mı? Eğer böyle bir sorun ile karşı karşıya kaldıysanız ilk olarak yapmanız gereken birkaç şey var. Bunları yaptığınız takdirde televizyonunuz yüzde 95 ihtimalle düzelir ama düzelmeme ihtimali de var olduğunu sakın unutmayın.

İlk önce eğer uydu alıcısı kullanıyorsanız uydu cihazı ile televizyon arasında ki kablonun gevşek olup olmadığını kontrol ediniz. Kontrol ettikten sonra cızırtı gelmeye devam ediyorsa elinize her iki kumandayı da alın. Bir tane televizyon kumandası bir tane de uydu cihazınızın kumandası. İlk önce televizyon kumandasından televizyonunuzun sesini kısabildiğiniz kadar kısın. Yani az bir şey açılması yeterli. Sonra da uydu cihazınızın kumandasından uydu cihazın sesini açın. Şu anda cızırtının tamamen giderilmesi gerekir.

Televizyon sesi cızırtılı geliyor ve halen sorun düzelmediyse o zaman televizyon kumandasından menü tuşuna basınız. Ses olan seçeneğe gelerek orada normal standart olan seçenekleri seçip kayıt tuşuna basın. Şu anda normal olarak televizyon da ses ve cızırtı olmayan bir ses çıkması gerekir. Halen de Televizyon sesi cızırtılı geliyorsa televizyonun hoparlörün de bir sorun var demektir. Ya patladı ya da vidalarından biri gevşeyerek baslı bir şekil de ses çıktığın da sallanmadan dolayı cızırtı geliyor olabilir.

Eğer eliniz de 5+1 ve 21 gibi ses sistemleri varsa birde bunları denemeniz de fayda var. Televizyonun kendi sesin de sorun varsa ses çıkışlarını dışardan gelecek şekil de 2+1 ses kolonlarına aktarabilirsiniz. Bunun için televizyonlara ses sistemi bağlama konuların ı araştırabilir ve bunun için de farklı makaleler okuyabilirsiniz.

 

 

Diger haberler

Uydu anten hatalı uyarısı
Çift çanaktan sinyal gidip geliyor
Diseqc olmadan çanak anten bağlantısı yapmak
Diseqc fiyatları
Delikli çanak anten faydaları
İstanbul Caddesi uydu servisi
Merkezi sisteme D-smart bağlantısı yapmak
Merkezi sisteme tivibu bağlamak
Merkezi santralin çanak kablosuna ek yapmak
Digitürk kanal sıralaması