loader

Uydu kablosu bozulması nasıl anlaşılır?


Uydu kabloları genellikle sık sık bozulmalar ile karşılaşılmaz aslında. biraz şansınız yaver giderse ve almış olduğunuz uydu kablosu sağlam bir kablo ise uzun yıllar boyunca kullanabilirsiniz.

Birçok cihazın bozulması önceden arızanın nereden kaynaklandığını anlayabilmek için o cihaz hakkında yeterli bilgiye sahip olmalısınız. Elektronik cihazın içinde birden fazla malzemenin arıza nedenleri aynı olduğunda bunu belirlemek zor olacaktır. Bu nedenle Uydu kablosu bozulması nasıl anlaşılır yazısını sizler için hazırladık. Kanal listenizdeki televizyon ve radyo kanallarının hiç birinin çalışmaması sonucu hemen öncelikle anten kablosunun bozulmuş olması aklınıza gelebilir. Yalnız uydu sistemlerin de arızaların birbirlerine benzemesi sonucu yanlış tespitte bulunabilirsiniz.

Bunun önüne geçebilmeniz için mutlaka bir uydu servisinden yardım almalısınız. Mesela bazı kanallar çekiyor bazıları çekmiyorsa bunun nedeni çanak anten ayarsız olmasından, Lnb bozulmasından ve kablonuzun bozulma ihtimali de bulunur.

Yani sizin tam olarak sorunu anlayabilmeniz için eliniz de yedek olarak bir tane uydu anten kablosu olması gerekir. Kanallarınızın bazıları çekiyor sorunsuz çalışıyor ama bazıları çalışmıyor. Bazen bütün kanallar çekiyor hiçbir yer de sorun yok ama bazen de kanalların hiç biri çekmiyor. Bu sorun tam anlamıyla kablodandır demek illaki zordur. Ama büyük ihtimal anten kablonuz arızalıdır. Aynı metraj ile kaliteli Türk malı kablo alarak sorunlardan kurtulabilirsiniz.

Uydu kablosu bozulması nasıl anlaşılır? Bunu anlaşılabilmesi hakikaten zor bir eylemdir. Deneme yanılma yöntemini kullanarak ancak anlayabilirsiniz. Çünkü birçok arızanın nedeni aynı olmakla birlikte özellikle bilginiz olmadığı takdirde birçok masraf yapmış olacak ama hiçbir soruna da ulaşamayabilirsiniz.

 

 

Diger haberler

Uydu anten hatalı uyarısı
Çift çanaktan sinyal gidip geliyor
Diseqc olmadan çanak anten bağlantısı yapmak
Diseqc fiyatları
Delikli çanak anten faydaları
İstanbul Caddesi uydu servisi
Merkezi sisteme D-smart bağlantısı yapmak
Merkezi sisteme tivibu bağlamak
Merkezi santralin çanak kablosuna ek yapmak
Digitürk kanal sıralaması