loader

Lnb kelepçe değiştirme


Lnb tutacağı veya diğer bir ismi ile lnb kelepçesi kırıldığı zaman

Lnb kelepçeleri çanak antenlerin vazgeçilmezleri arasındadır. Sizler istediğiniz kadar anteni düzgün bir şekilde ayarlayın, eğer Lnb kelepçe değiştirme gerektiren bir anormal durum varsa anteni ayarlayamazsınız. İlk önce lnb tutan parçanın değiştirilmesi gerekir. Ardında da ayar yapmalısınız. Kısa sürede bunu yapabilirsiniz. Ama ilk önce elinizde aynı modelde olan bir tane lnb tutacağı veya lnb kelepçesi olması gerekir.

Lnb kelepçesi nasıl değiştirilir?

Bunun için ilk önce antenin ucunda olan parçanın tam olarak hangi modelde olduğunu anlamak için ya fotoğraf çekmeli ya da gördüğünüz de tanıyabilecek dereceye kadar bu parçayı incelemelisiniz. Genel olarak sıkça kullanılan 3 tane ayrı model de vardır. Bunları dilerseniz beraber bir inceleyelim. Çanak anten de 3 tane aynı boy ve uzunlukta bağlı olan ince alüminyum parçadan oluşan, bu parçaların bir ucu çanak antenin kenarın da bulunur, diğer parçası da lnb tutan parça ile sabitlenmiştir. Eğer bu parça kırıldıysa yenisini bulmanız ve değiştirmeniz biraz zor olacaktır. İlk önce bu üç tane çubuğu çanak antenden sökmelisiniz. Ardından lnb bağlı olan tarafı çevirerek o çubukları çıkarıp yerine yeni aldığınız Lnb kelepçe değiştirme işlemine devam edebilirsiniz.

lnb tutacağı

Çanak antenin alt kısmından gelen aynı çaplarda olan bir boru şeklinde olan çanak anten modellerini kullanıyorsanız bu model de iki tane bulunur. Bir tanesin de Lnb kelepçesi yandan o boruya sabitlenmiştir. Bir tane modeli de üst taraftan vidalanmıştır. Sizin hangi modeldense aynısını almalısınız. Eğer aynısını bulamazsanız üst veya yan tarafa ısıtılmış bi ince şiş yardımı ile güzel bir şekilde delik açabilirsiniz.  İlk önce boruya bağlı olan vidayı sökünüz ardından lnb o parçadan çıkarınız. Sonra yeni aldığınız parçayı takarak tekrardan vidalama yaparak lnb parçasını da yerleştiriniz.

 

 

Diger haberler

Uydu anten hatalı uyarısı
Çift çanaktan sinyal gidip geliyor
Diseqc olmadan çanak anten bağlantısı yapmak
Diseqc fiyatları
Delikli çanak anten faydaları
İstanbul Caddesi uydu servisi
Merkezi sisteme D-smart bağlantısı yapmak
Merkezi sisteme tivibu bağlamak
Merkezi santralin çanak kablosuna ek yapmak
Digitürk kanal sıralaması