loader

Kaskatlı merkezi uydu santrali nerede kullanılır?


Kaskatlı merkezi santraller birden fazla merkezi santralin birbirlerine bağlanarak yapılan işlemdir.

Merkezi uydu santrali 2 ayrı modelden oluşur. Bir tane modelinde sadece cihazın 3 ayrı tarafında çıkışlar bulunsa da diğer bir model de ise 4 bir tarafında bulunur. Kaskatlı merkezi uydu santrali nerede kullanılır? Kaskatlı merkezi uydu santrali, 2 tane merkezi santralin birbirlerine bağlanabilmesi için özel olarak üretilen cihaz modelleridir. Sonlu olan model de yani bir tarafında çıkış olmayan modelde bir şey bağlamanız imkansızdır. Ama kaskatlı olan modeli ilk başa koyarsanız diğer sonlu olanı da ikinci sıraya alıp bağlarsanız seri bağlantı yapmış olursunuz. Yani iki tane merkezi uydu santralinin olduğunu düşünün. Ama bu cihazların her ikisi de sonlu ise yani çıkışı olmayan bir cihaz ise ikisi için ayrı ayrı çanak antenler kullanmanız gerekecek. Ama kaskatlı olduğu zaman birbirlerine bağlayıp seri bağlantı yapabilirsiniz.

Kaskatlı merkezi santral nasıl bağlanır?

Daha önceden binanıza yapılan merkezi uydu santrali artık sizlere yetmiyor ve bunu çoğaltmak istiyorsunuz. Bu konuda ilk önce elinizdeki merkezi uydu santralini kontrol ederek başlamalısınız. Şu anda kullanılan santral sonlu bir santral ise, bir tane kaskatlı model almanız gerekir. Eğer kaskatlı bir model kullanıyorsanız diğer alacağınız merkezi santrali ister sonlu alın ister kaskatlı alın hiç fark etmez. Merkezi santral aldığınız da çanak anten girişleri yerleri kaç tane varsa o kadar da iki tane santrali birbirlerine bağlamak için özel aparatlarını da almalısınız.

Kaskatlı merkezi uydu santrali modelini ilk başa takmalı ve ardından diğer santrali de onun altına gelecek şekilde montaj yapılmalıdır. Şöyle tarif edelim isterseniz. Çanak antenden gelen kabloları kaskatlı olan modele takınız. Ardından almış olduğunuz özel aparatları da santralin son kısmına doğru takınız. Sonra da diğer santralin çanak anten bağlanabilecek yerlerini o özel aparatlara denk gelecek şekilde yerleştiriniz. Sonrada vidaları yardımı ile duvara sabitleyiniz. Adaptörü alttaki olan santrale takınız. Sonra da her iki santralin kablolarını takmadan önce sinyali kontrol ediniz.  Hayırlı uğurlu olsun. Kaskatlı merkezi santral nasıl bağlanır?

 

 

Diger haberler

İstanbul İbrahim Hayırlıoğlu Caddesi uyducu
Hacı Muhiddin Cami Sokağı antencisi
Fazılpaşa çıkmaz sokak televizyon tamiri
Fatih Sultan Mehmet Caddesi uydu servisi İPEKBİLİŞİM
Esenler Caddesi çanak antenci
Eğrikapı Fırını Sokak anten tamircisi
Dr. Nesibe Batıyol Sokak uyducu
Barbaros Hayrettin paşada ki çanak antenciler
Bahçe Sokağı antenci
Rauf Orbay Caddesi uydu servisi