loader

Çanak anten demiri değiştirme


Çanak anten demiri değiştirme işlemi sandığınızdan çok daha zor olabilir. Çünkü bu demirlerin sıfırı maalesef satılmamaktadır.

Çanak antenlerin belki de en çok kırılan zarar gören parçası, lnb tutmak için alttan gelen demirdir. O demirin üst tarafından su girdiği için alt kısımda da çıkamadığı için tam ortasında yer edinmektedir. Çanak anten demiri değiştirme işlemi sandığınızdan çok daha zor olabilir. Çünkü bu demirlerin sıfırı maalesef satılmamaktadır. Satılsa bile kullanmış olduğunuz çanak anten modelini ve ebatını bulmanız gerekir. Her çanak anten modellerinin ve boyutlarının demir parçasının boyutu ve modeli de değişmesinden dolayı onu bulmak elbette ki zordur. Yalnız bir tanıdık veya bir akrabanız vasıtası ile o demirlerden bulsanız bile aynısı ile birebir olmadığından dolayı çanak anteni bozmadan hemen aynı şekilde demiri takma gibi bir düşünceniz varsa kesinlikle yanılıyorsunuz. Lnb tutan parça demirleri çanak anten ayarlarının bozulacağı veya onarılacağı en hassas yerdir.

Bu nedenle sizler bu demiri hiç anteni bozmadan bile değiştirseniz anteninizin sinyali tamamen yok olma tehlikesi ile karşı karşıya kalacaktır. Çünkü anten demirleri eskidikçe veya ağır lnb takıldıkça aşağıya doğru bükülmektedir. Bir iki yıldan sonra ayarı bozulan antenlerin yapılması için uydu servisi çağırdığınız da sadece vidaları gevşeterek anteni hafif aşağıya doğru veya yukarıya doğru kaldırmaktadır. Sizlerin de kullanacağı bu çubuğun ne kadar deforme olduğu ile çok alakalıdır.

Çanak anten demiri değiştirme nasıl yapılır?

Çanak anten demiri değiştirme için ilk önce kullandığınız antenin arka kısımda yer alan ve sacı tutan 4 adet vida vardır. İlk önce o vidaları sökünüz. Sonra da demiri tutan iki tane vida var o vidaları da sökün. Ardından yeni demiri takarak aynı şekilde montajını yapınız. Unutmayın. Anteni yerinden sökmenize gerek kalmadan bu demiri takabilirsiniz. 

 

 

Diger haberler

Uydu anten hatalı uyarısı
Çift çanaktan sinyal gidip geliyor
Diseqc olmadan çanak anten bağlantısı yapmak
Diseqc fiyatları
Delikli çanak anten faydaları
İstanbul Caddesi uydu servisi
Merkezi sisteme D-smart bağlantısı yapmak
Merkezi sisteme tivibu bağlamak
Merkezi santralin çanak kablosuna ek yapmak
Digitürk kanal sıralaması