loader

Çift çanaktan sinyal gidip geliyor


ilk önce anten ayarının nasıl yapıldığı veya doğru yapılıp yapılmadığı konusunda bazı fikirlere ihtiyacınız olsa da ilk önce bakmanız gereken noktanın iki çanak anteni birbiri ile bağlayan diseqc aparatlardır.

Çanak anten sorunları sadece anten ayarını yapmakla veya kablo bozulması ile bitmemektedir. 10’dan daha fazla arıza türleri bulunur. Eğer bu konuda bilginiz yoksa kesinlikle hiçbir şekilde dokunmadan uydu servisi firmasının gelmesini beklemelisiniz. Yoksa bir uydu servisine harcayacağınız paranın en az 3 katını denem yanılma yöntemini kullanarak almış olduğunuz malzemelere verebilirsiniz. Çift çanaktan sinyal gidip geliyor sorununu ilk bakışta baktığınız zaman çanak antenlerin bozuk olduğu anlaşılmış olsa da bu sorun bazen anten ayarı ile ilgili olmayabilir. Eğer çok büyük rastlantı olmadığı sürece ve bu iki anten de aynı direk ile bağlı olmadığı sürece iki tane çanak anten aynı anda bozulmamaktadır.

 

 

Bundan dolayı ilk önce anten ayarının nasıl yapıldığı veya doğru yapılıp yapılmadığı konusunda bazı fikirlere ihtiyacınız olsa da ilk önce bakmanız gereken noktanın iki çanak anteni birbiri ile bağlayan diseqc aparatlardır. İlk önce bu aparatlara bakmalısınız. Diseqc bozuk olup olmadığını zaten yağmurdan korunması için ne derece izole edilmiş yani koruma altına alınmış diye bakmanız yeterlidir. Yağmurun altında kalmış bir vaziyette duruyorsa veya üzerine sadece birkaç poşet yardımı ile sıkı sıkı bağlanmış bile olsa muhtemelen bu diseqc bozulmuş demektir. Size düşen yenisini almanızdır.

 

 

 

 

Diseqc bağlı olan kabloları tek tek çıkardıktan sonra bu kabloların uçları yeni ise ve pas ile ilgili belirti yoksa diseqc temiz demektir. Kablonuzda ek kablo bağlantıları varsa bu bağlantıların içerisine su girmiş olabilir. Bunu değiştirerek kablonuzun tamiratını gerçekleştirmiş olacaksınız. Yalnız size tavsiyem kablonuzu komple yenisi ile değiştirmeniz çift çanaktan sinyal gidip geliyor sorunu düzeltmenize yardımcı olacaktır.

 

 

 

 

Diger haberler

Uydu anten hatalı uyarısı
Çift çanaktan sinyal gidip geliyor
Diseqc olmadan çanak anten bağlantısı yapmak
Diseqc fiyatları
Delikli çanak anten faydaları
İstanbul Caddesi uydu servisi
Merkezi sisteme D-smart bağlantısı yapmak
Merkezi sisteme tivibu bağlamak
Merkezi santralin çanak kablosuna ek yapmak
Digitürk kanal sıralaması