Buzdolabı Servisi

Buzdolabı servisi; Buzdolabı arızaların da sizlere telefon üzerinden ve gerekirse ev iş yerinize gelerek buzdolabı teknik servis hizmeti sunan etkili beyaz eşya servisidir. İstanbul civarında buzdolabı servisi olarak tanınan ve buzdolabı tamiri denildiğinde akla ilk gelen firmalar arasında yer alıyoruz. İpek Bilişim Beyaz eşya servisi departmanında sizleri ağırlamak ve buzdolabı teknik servisi için sizleri de müşterilerimiz arasında görmekten büyük mutluluk duyacağımızı ifade etmek istiyorum.

Eğer sizde buzdolabı arızası yaşıyorsanız ve İstanbul en yakın buzdolabı servisinden randevu alıp buzdolabının tamir ettirmek istiyorsanız bizi hemen arayabilirsiniz. Garantisi biten ya da yetkili buzdolabı servisine yaptırmak istemediğiniz buzdolabını tamir ettirmek için buzdolabı tamircisi ile iletişime geçebilirsiniz. Ayrıca çamaşır makinesi servisi, Bulaşık makinesi servisi, Fırın Servisi ve diğer beyaz eşyaların tamiri için profesyonel beyaz eşya tamir servisine ihtiyacınız varsa lütfen iletişime geçiniz.

Buzdolabı Teknik Servis

Sıfır bir buzdolabı aldığınız ve 3 yıl boyunca buzdolabı teknik servis ihtiyaçlarınızı buzdolabı yetkili servisinden karşılayacaksınız. Peki ya buzdolabında kullanıcı hatasından dolayı garanti kapsamına alınmayacak büyük bir arıza çıkması halinde ne yapacağınızı hiç düşündünüz mü? Yetkili buzdolabı servisi garantisi biten, garanti kapsamında olmayan ve kullanıcı hatasından dolayı arızalanan buzdolabını tamir etmez. Böyle bir durumda buzdolabı teknik servis ihtiyaçlarınızı özel buzdolabı servisi veya güvendiğiniz en yakın buzdolabı tamir servisine yaptırmalısınız.

Özellikle belirli aralıklarla bozulan bir buzdolabı kullanıyorsanız mutlaka iyi bir buzdolabı servis teknisyeni ile çalışmanızı tavsiye ediyoruz. Çünkü çalıştığınız buzdolabı teknik servisi orijinal yedek parça kullanmaması, İyi bir şekilde buzdolabını tamir edememesi, buzdolabını tamir ederken işi bile buzdolabı servisi ve teknik servis çalışanlarından yardım almaması ve buzdolabı tamirinden çok anlamayan biri olabilir. Yoksa bir buzdolabının motorunu değiştirip içerisindeki bazı sensörleri yenilediğiniz de en az 6 – 8 yıl hiç bozulmaması gerekir.

Buzdolabı Tamir Servisi

Buzdolabı teknik servisBuzdolabı arızası bir ev de, iş yerinde, yazlıkta, karavan da ve daha sayamadığımız bir çok mekanda kolayca yaşanabilir. Özellikle havaların sıcak olması ve buzdolabının çalıştığı ortamın hava almayan bir yer de olması da buzdolabının bozulmasına daha da sebep olmaktadır. Bu nedenle Buzdolabı servisi çalışanlarımızın buzdolabı tamiri için gittikleri mekanlar ada genellikle buzdolabının arıza nedenini havasızlık ile sıcak havanın sebep olduğunu görmekteler. Bu durum genellikle yeni binalar da yaptırılan ankastre set uyumlu mutfaklar da buzdolabı için ayrılan havasız dar alanlardan kaynaklanmaktadır.

Sizin de buzdolabının yukarıda anlattığımız için dar alanlar da kullanılıyorsa buzdolabı arızasına hazırlıklı olmanız gerektiğini ifade etmek istiyoruz. Bu durumda en ufak bir arıza da bile arayabileceğiniz tanıdık bir buzdolabı tamir servisi numarasını kayıt etmeniz gerekmektedir. Ayrıca Buzdolabı Servisi ve randevu numarasını da not ederek yalanan buzdolabı arızasına arayabilmelisiniz.

En Yakın Buzdolabı Servisi

Buzdolabı beyaz eşya kategorisine giren bütün beyaz eşyalardan daha önemli bir yere sahiptir. Çamaşır makinesi ve diğer beyaz eşyaların arızalanması ile beklediğiniz süre ile buzdolabı tamiri için teknisyen bekleme süreniz aynı değildir. Çünkü buzdolabı yeterince soğutmadığı zaman buzdolabında ki yiyecek ve kış için saklanan yiyeceklerin buzları kısa süre de erir. Özellikle yaz sıcağında bozulan buzdolabını tamir ettirmek için daha da hızlı olmanız gerekir. İşte bu nedenle en yakın buzdolabı servisi arayışına girmeli ve buzdolabı teknik servisi için çok hızlı davranmalısınız.

İpek Bilişim Buzdolabı teknik servisi olarak çalışan firmalar genellikle uzak yerlerde bile olsalar en yakın buzdolabı servisi biziz derler. Ama buzdolabı teknik servisi ve tamir işlemlerinin çok önemli olduğu bazen gözden kaçmaktadır. Buzdolabının içerisinde saklanan buzlu yiyeceklerin bir an önce yeniden dondurulması için buzdolabı tamiri, yedek parça değişimi, buzdolabı motor değiştirme ve diğer işlemleri hemen yaptırmanız gerekir. İşte bu nedenle İstanbul civarında buzdolabı servisi ile iletişime geçtiğiniz de İstanbul buzdolabı teknik servisi ile diğer buzdolabı teknik servis dükkanlarını birbirinden ayırt etmeniz gerekir.

Garantili Buzdolabı Tamir Servisi

İstanbul Buzdolabı Servisi

İpek Bilişim Buzdolabı servisi çalışanları ile teknik servis departmanından sorumlu teknisyen arkadaşlarımız ile birlikte buzdolabı tamirini garantili bir şekilde yapmaktayız. Buzdolabı teknik servis çalışanlarımız buzdolabı tamir servisi için çağrıldıklarında müşterinin adres bilgileri kayıt altına alınır. Bu işlem sonraki günler için müşterimizi daha kolay tanımak ve buzdolabı tamirine verilen garanti süresi için oldukça önemlidir.

Bizler buzdolabı servisi çalışanları olarak buzdolabı tamirine 3 ay, 6 ay ile 12 ay arası garanti vermekteyiz. Hadi sizde buzdolabı yetkili teknik servis firmaları gibi yapılan işe garanti veren bir buzdolabı servis firması ile çalışmak isterseniz dükkanımıza bekleriz. İşte İpek Bilişim Buzdolabı servisi tarafından verilen garanti süresi;

 • Buzdolabı motor değişimi garanti süresi: 12 ay
 • Buzdolabı sensör arızası garanti süresi: 3 ay
 • Buzdolabı rezistans arızası garanti süresi: 3 ay
 • Buzdolabı kapı lastiği değişimi garanti süresi: 12 ay
 • Buzdolabı gaz dolumu garanti süresi: 12 ay
 • Buzdolabı termik, role, elektrik kablosu garanti süresi: Yok

Garantisi Devam Eden Buzdolaplarını tamir Ediyor musunuz?

İpek Bilişim Buzdolabı Servisi, Yeni alınıp garantisi devam eden buzdolapların tamirlerini yapmamaktadır. Garantili buzdolabı tamiri sadece yetkili teknik servis tarafından yapılmalıdır. Firmamız hiçbir beyaz eşya servisi markasının buzdolabı yetkili servisi olmadığı için garantili buzdolabı tamiri yapılmamaktadır.

Buzdolabı Tamir Servisinde Sıklıkla Değiştirilen Yedek Parçalar

 • Buzdolabı Termik arızası
 • Buzdolabı Role arızası
 • Buzdolabı sensör arızası
 • Buzdolabı elektrik kablo arızası
 • Buzdolaabı fan motoru arızası
 • Buzdolabı soğutucu fan kırılması
 • Buzdolabı motorunun hararet yapılması
 • Buzdolabı motor değiştirme
 • Buzdolabı aydınlatma ampülü değiştirme
 • Buzdolabı rezistans arızası
 • Buzdolabı ilave gaz dolumu

Buzdolabı Servis Hizmeti Verdiğimiz Markalar


Bosch buzdolabı
siemens buzdolabı
Philips
Profilo
Arçelik buzdolabı
Hotpoint buzdolabı
Ariston buzdolabı
Lg
Samsung buzdolabı
Beko buzdolabı
Grundig
Elektrolüx
AEG
Vestel buzdolabı
Regal buzdolabı
Altus

Buzdolabı Servisi Çağırmadan Önce Yapmanız Gerekenler

Buzdolabın da bazen anlık arızalar meydana gelebilir. Buzdolabında bozuk ve kokan yiyeceklerden dolayı buzdolabının alarm verip ses çıkarması gibi! Ya da ev elektriğinde oluşan bir arızadan dolayı buzdolabın soğutmayı kesmesi gibi de örnek verebiliriz. Size göre hiçbir sorun yokken buzdolabı soğutmuyor ise hemen buzdolabı servisi numarasını aramanıza gerek yok. Belki de basit bir sorundur ve basit bir buzdolabı arızası için buzdolabı teknik servis çalışanlarına servis ücreti ödemek zorunda kalacaksınız.

Evinizin elektriğinde hiçbir sorun yokken birden bire buzdolabı soğutmayı kesebilir. Hatta daha birkaç ay önce sıfır sayılabilecek buzdolabında bile bu hatalar meydana gelebilir. Böyle bir durum ile karşılaşmanız halinde buzdolabı tamir servisi telefonlarını arayıp randevu almayın. Güvenlik önlemlerini alarak evde kolayca kolay buzdolabı arızalarını buzdolabı servisine gerek kalmadan tamir edebilirsiniz. Buzdolabı teknik servisi çağırmadan önce neler yapabilirsiniz şöyle bir bakalım. İşte detaylar;

Buzdolabı fişinin bağlı olduğu elektrik kablosunun prize takılı olup olmadığına bakın. Prize yaklaşarak yanık kokusu olup olmadığını kontrol edin. Buzdolabı ya da elektrik prizinin her hangi bir yerinde yanık kokusu duyarsanız hemen buzdolabına gelen elektriği kesiniz. Bunu şalterleri kapatarak da kolaylıkla yapabilirsiniz.

Buzdolabı buzluk soğutuyor ama alt taraf soğutmuyorsa; Buzdolabı lastiğini kontrol edin. Kapının açık kalıp kalmadığına bakın. Birkaç saat sonra da sorun düzelmezse buzdolabı servisi ile iletişime geçerek buzdolabı tamiri için randevu alın.

Buzdolabından ses çıkıyorsa motorun yanında ki ya da buzdolabın içerisinde bulunan fan motorundan ses gelebileceğini düşünebilirsiniz. Böyle bir durumda fan motoruna ulaşmanız zor olmasından dolayı buzdolabın fişini bir günlüğüne çekin. Sesin kesilmesi gerekir. Bir kaç saat sonra yeniden buzdolabından ses geliyorsa İstanbul buzdolabı teknik servisi çalışanlarını çağırabilirsiniz.

Buzdolabı Servisine Sıklıkla Sorulan Sorular

Buzdolabın üstü soğutuyor üstü soğutmuyor arızası

Buzdolabı üstü soğutuyor ama altı soğutmuyor arızası çok fazla yaşanan problemlerdendir. Buzdolabı çalışıyor, buzluk kısmını yani üst bölmeyi çok güzel soğutuyor ama alt tarafı soğutmuyorsa aşağıda yer alan parçaların arızalanmış olabilme ihtimali oldukça yüksektir. Buzdolabı sensör arıası yaşanırsa üst taraf soğutur ama alt taraf soğutmaz. Buzdolabı buzluk sigortası arızalanırsa alt soğutmaz. Buzdolabı ana bölme rezistansı çalışmazsa alt taraf soğutma yapmaz. Buzlukta ki su gidert yeri tıkanırsa buzluktan alt tarafa soğukluk gitmez. Buzdolabı motorunsa gaz eksikliği varsa üst taraf soğutur alt taraf soğutmaz.

Buzdolabın üstü soğutmuyor altı soğutuyor

Bu durum genellikle ters buzdolaplarında meydana gelir. Buzdolabının buzluk ksımı aşağıda ve büyük bölme yukardaysa ve alt taraf soğutuyor ama üst taraf soğutmuyorsa buzdolabı arızalı demektir. Bunun için buzdolabı buzluk sensörü, buzdıolabı sigortası, alt bölme rezistansı, su gider bölmesinin tıkanması ve daha bir çok parça da arıza yaşanabilmektedir.

Buzdolabı motoru vınn Tıkk diyor

Buzdolabı çalışıyor ama bir süre sorna vın tık diye bir ses çıkarıyorsa bu önemli bir sorun olduğunu söylememiz gerekir. Buzdolabı motoru vınn tık diye ve hiçbir ses çıkmıyorsa bu öenmli arızanın nedenlerine geçmeden önce, bu arıza da buzdolabı soğutmayı keser ve buzdolabı motorunun çalışma sesini dahi duymazsınız. Birkaç dakika arayla vınn tıkk diye bir ses duyarsını ama buzdolabı yine de soğutmaz. Bu arızanın nedeni; Buzdolabı motor termik arızası Buzdolabı motor role arızası Buzdolabı motor arızası Ve Buzdolabı motor yardımcı bobin arızası var demektir. Bu arızanın hemen çözülebilmesi için mutlaka hiç vakit kaybetmeden buzdolabı servisi be İstanbul buzdolabı teknik servis ile görüşmenizi rica ediyoruz.

Buzdolabı çok ısınıyor

Buzdolabı her ne kadar dışardan bakıldığında sadece soğutma işlemi için alıyor olsak da, buzdolabı aslında sıcaklık ile de çalışan ürünlerdir. Yani buzdolabın içerisidneki gaz ısınıp buzdolabın içerisinde döner. Bazen de buzdolabı içerisindeki buzun erimesi için tıpkı fırınlarda olduğu gibi rezistans devreye girip buzu eritir. Buzdolabı çok ısınıyor ama buzdolabın çalışmasında hiçbir problem yoksa buzdolabı ısınmasını kafanıza dert etmeyin derim. Bazı sıcaklıklar buzdolabın ısınmasına mani değildir. İçinizin rahat olması için dilerseniz buzdolabı teknik servis ile görüşerek randevu alabilirsiniz.

Buzdolabı çok sesli çalışıyor

Buzdolabı çalışırken çok ses çıkıyorsa buzdolabı tamiri için servis çağırmadan önce birkaç işlem yapabilirsiniz. Öncelikle pervanelerin ses çıkarıp çıkarmadığına bakın. Ardından sesin buzdolabın neresinden geldiğine bakın. Buzdolabında ki sesi nedeni genellikle fan motorundan ve buzdolabın içinde ki pervanelerden gelir. Kapıları tek, tek açıp içerisindeki pervaneyi durdurarak yani iptal ederek sese dikkat etmelisiniz. Pür dikkat etmenize rağmen buzdolabı çok sesli çalışıyor ve sesin nereden geldiğini bulamadıysanız lütfen buzdolabı servisi ile iletişime geçiniz.

Buzdolabı alarm veriyor ve Bip sesi çıkartıyor

Buzdolabında sıklıkla meydana gelen arızalardan biri de “buzdolabı alarm veriyor, bip sesi çıkartıyor” olmasıdır. Eğer sizinde buzdolabınız alarm veriyorsa mutlaka; Buzdolabı kapısının açık olup olmadığına bakınız. Buzdolabı içerisinde kokan ya da bozulmuş yiyeceklerin olup olmadığına bakınız. Buzdolabı çok fazla ısınıyor olabilir. Buzdolabı motoru arızalı olabilir. Buzdolabı gazı eksik olduğu için fazla çalışır ve hararet yaparak buzdolabı ikaz ışığı yakar. Ses çıkartır. Buzdolabı ana kart arızası olabilir.

Buzdolabın Altından Su Geliyor

Buzdolabı altından su gelmesi de bir arızanın habercisi olabilir. Buzdolabı üstü ve altı çok güzel soğutuyorsa o zaman endişelenip buzdolabı servisi çağırmanıza gerek yok. Buzdolabı teknik servisi çağırmadan önce; Buzdolabı kapı lastiğinin yırtıp, ayrılmış, sökülmüş olup olmadığına bakınız. Buzdolabı alt bölmesinde su tahliye deliklerin açık olup olmadığına bakınız. Kapalıysa bir cisim yardımıyla açınız. Buzdolabı ayarı çok yüksek ise soğukluğu düşürünüz. Çok düşük ise yükseltiniz. Ayrıca buzdolabı motorun da gaz eksikliği olduğu içinde buzdolab altınfan su gelebilir. Buzdolabı altından su geliyor olmasında her hangi bir çare bulamadıysanız o zaman da İstanbul buzdolabı servisi ile görüşerek buzdolabı tamiri için görüşebilirsiniz.

Buzdolabın da Su Damlacıkları Birikiyor

Buzdolabın buzluğu buz yapıyor yani soğutuyor. Buzdolabı altı da soğutuyor ama tavan yani üst kısımda su damlacıkları oluşuyorsa; Buzluk ara bölme ısıtıcısı arızalı olabilir. Bunun için mutlaka buzdolabı servisini aramalı ve kendiniz müdahale de bulunmamalısınız.

Buzdolabın İçinde Su Birikiyor

Buzdolabı içerisinde su birikiyor ise buzdolabı ayarı ya da kullanımı ile ilgili bazı sorunlar olabilir. İlk önce buzdolabı bölmesinde bulunan tahliye deliğinin açık olup olmadığına bakınız. Sonra da buzdolabı motorunun üstüne bulunan su tahliye kabına su girip girmediğine bakınız. Eğer su kaba girmiyorsa, normalde kaba girecek olan suyun buzdolabı içerisinde biriktiği anlamına gelir. Buzdolabı içinde su birikiyor ise mutlaka tahliyeye bakınız.
TIKLA ARA 0532 525 52 94