Uydu Servisi

Çanak anten montajı, resimli anlatım, anten kurulumu nasıl yapılır

Uydudan gelen sinyaller doğrudan çanak antene iletilmektedir. çanak antenden çanağınıza bağlı bulunan lnb ye ve oradan da uydu kablosu aracılığı ile kendinden uydulu televizyonunuza ve ya receiver uydu cihazınıza iletilmektedir. böylelikle uydu yayınlarını izleriz.

BONUS İÇERİK: Televizyon ve çanak anten sorunları ile ilgili uzman ekipten destek almak isterseniz Gaziosmanpaşa uydu servisi sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

çanak anteni kurulumu nasıl yapılır?

Canak anten montaji resimli anlatim anten kurulumu nasil yapilir1 1
Çanak anten ayağı montajı

çanak anteni kurulumunun ilk temel şartı çanak ayağı montaj yapılacak yerin sert ve sağlam bir yerin olmasıdır. Öncelikle aşağı da belirtmiş olduğumuz resim gibi çanak anten ayağının montajını yapıyoruz. çanak anteni kurulumu nasıl yapılır?  Bu resimde görmüş olduğunuz L ayak modelidir. çanak anteni alırken genellikle bu ayağı değil de iki koldan duvara bağlanan ayaklardan verilir. Eğer balkona ve ya evinizin yan duvarına çanak anteni yan olarak gelebilecek şekilde çanak anten montajı yapacaksanız bu L ayağı artı olarak almanızda büyük fayda vardır. bu ayak sayesinde çanak anteniniz duvardan uzaklaşmış olur ve çanak anten kurulumunu sağlıklı bir şekilde gerçekleştirirsiniz.

Bu yazıyı okuduktan sonra Çanak anten kurulumu nasıl yapılır sorusunun yanıtını mutlaka bulacaksınız. çanak anteninizin bütün parçalarını birbirine sağlam bir şekilde monte ediniz. her bir parçası dağınık bir şekilde satılan çanak anteni kurulumunu bilmiyorsanız aşağıda belirtilen resimden yardım alabilirsiniz.

Çanak anten montajı resimli anlatım

Canak anten montaji resimli anlatim anten kurulumu nasil yapilir2
Çanak anten montajı, resimli anlatım

çanak anteninizin bütün parçalarını topladıysanız kurulumuza geçebiliriz. sizin için gerekli olan malzemeleri elinizin altında bulundurun. küçük bir televizyonu yanınızda bulundurun. receiver uydu cihazınıza daha önceden güncel kanalların yüğklendiğine emin olun. iki ucu f konnektörle bağlanan kablonuzun bir ucunu lnb ye bir ucunu da uydu cihazınıza takınız. çevrenizdeki montajı yapılan çanak antenlere bakarak yön tahmini yapabilirsiniz

Canak anten montaji resimli anlatim anten kurulumu nasil yapilir3
anten kurulumu nasıl yapılır

çanak anteni montajı resimli anlatım ve ya çanak anten montajı resimlerine bakabilirsiniz. resimlerde görmüş olduğunuz vidaları gevşek bırakarak çanak anteninizi sağa sola ve yukarı aşağı gibi hareketlerle televizyonunuza görüntü gelmesini sağlayın. bunu yaparken de yavaş hareketlerle yapmanız çok önemlidir. kullanmış olduğunuz receiver uydu alıcısı geç sinyali fark eden cihazlardansa çanak an teninizi hızlı bir şekilde oynatırsanız sinyali bulmanız imkansız hale gelecektir.

Aşağıdaki resimde gösterildiği üzere sinyali bulduğunuz anda hemen çanak anteninizi sağa sola oynatmadan vidaları karşılıklı olarak yavaşça sıkmaya başlayın.

Canak anten montaji resimli anlatim anten kurulumu nasil yapilir5

DİKKAT: Çanak anten montajı yaparken sinyali bulduğunuz anda resimde görmüş olduğunuz kırmızı boya ile işaretlenen yerleri sıkmaya başladığınız da karşılıklı olarak vidaları yavaşça sıkmanız gerekmektedir. yani vidayı bir tur döndürüp hemen karşısındaki vidayı da bir tur döndürmeniz gerekmektedir. yoksa ayarınız bozulur ve en baştan başlamanız gerekir. 

çanak anteni montajı resimleri bakmanızda fayda olacaktır.

Çanak anten lnb ince ayar nasıl yapılır?

Canak anten montaji resimli anlatim anten kurulumu nasil yapilir6
Lnb ince ayar nasıl yapılır – Lnb yönü

Eğer vidaları anlatılanın dışına çıkmadan sıktıysanız sinyal ayarınızı kaybetmeden vidaları sıkma işlemini bitirmiş olmalısınız. son olarak çanak anten montajına son vermeden önce çanak anteni lnb ince ayarını mutlaka yapmanız gerekmektedir. çanak anten ayarınız ne kadar iyi olursa olsun bu lnb ince ayarı yapmadığınız sürece kanallarınızın çoğunda sinyal yok sorunu ve kanallarda görüntü kırılması ile karşı karşıya kalacaksınız. çanak anteni kurulumu resimlerinde belirtilen bazı uyduların lnb yönlerinin nasıl olacağı konusundaki resinden destek alabilirsiniz. hangi uyduyu kuruyorsanız o uydu ayarını da lnb yönünü doğru ayarlayınız. 

Gaziosmanpaşa çanak anten montajı, Esenler anten montajı, Eyüp uydu kurulumu, Sultangazi çanak montajı, Bayrampaşa uyducu ve anteni montajı işlerinizde hizmet vermekteyiz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

TIKLA ARA 0532 525 52 94