Fırın Servisi

Fırın Çalışmıyor, Isıtma Yapmıyor -Arıza Çözümleri

Fırın Isıtma Sorunu

Fırınlar yüksek ısıyla çalışan aletler olduğu için dönem dönem beklenmedik davranışlar ve arızalar ortaya koymaktadırlar. Fırın Çalışmıyor, Isıtmıyor ise bunun bir çok sebebi olabilir. Bu arızalar ürünlerinizden beklediğiniz yeterli performansı alamamanıza sebep olur.

Yeni nesil fırınlar çok kapsamlı bir beyine ve yazılıma sahip oldukları için problemin tespiti de biraz incelik isteyen bir konudur, zira eski düzen fırınlar gibi elektronik düzeneği ve genel yapısı basit değildir.

Bu noktada fırın tamircisi yani teknik servis çağırmadan önce sizlere bir kaç sorun ve çözüm önerisinden bahsedeceğiz.

Prize Elektrik Geliyor mu?

Sorunların en kolayından başlamayı tercih ediyoruz. Kolaydan zora giden bir yöntemin her zaman kullanıcılar için daha avantajlı daha az maliyetli olduğunu bile bir teknik servisiz.

Fırınınızı aktif olarak kullandığını prize elektrik geliyor mu?

Bunun cevabını öğrenmeniz için küçük bir elektronik aleti fırının takılı olduğu prizde deneyerek sorunun cevabını alabilirsiniz. Örneğin Telefonunuzu o prizde şarj etmeyi denemek gibi.

İPUCU: Bayrampaşa beyaz eşya servisini arayıp fırın tamirini hızlıca yapabilirsiniz. (Sadece İstanbul)

Fırına Elektrik geliyor fakat ısıtma yapmıyorsa problemin sıradaki ihtimallerine bakabiliriz. Eğer denediğiniz prizde elektrik yok ise fırınınız sağlam diyebiliriz. Önerimiz bir elektrikçi çağırmanız olacaktır.

Fırın Alt Isıtıyor Üst Isıtmıyor
Fırın Çalışmıyor, Isıtmıyor

Fırın Saati Üzerinde A İşareti

Fırınınızın saati üzerinde a işareti yanıp sönüyor ise fırınınızın manuel olarak saat ayarlamasına ihtiyaç duyduğunu ve ısıtmaya geçmediğini gösterir.

Bunun sebebi yeni nesil fırınların saat ayarlı ve tam akıllı sistem olarak çalışmasıdır. Saatinin ayarlı olmadığı durumlarda fırın herhangi bir yanlışlığa mahal vermemek adına ısıtıcı sistemlerini devreye almaz.

Saat ayarının bozulmasının başlıca sebepleri, ani elektrik kesintisi ya da uzun süreli elektrik kesintileri olarak öne çıkmaktadır.

Ekranda On ya da Tuş kilidi aktif yazısı varsa

Ekranda “on” yazısı varsa fırınınızın kullanım kitapçığına bakarak ya da fırın tamircisi olarak bizleri 0532 525 52 94 bu numaradan arayabilirsiniz.

Ekranda tuş kilidi aktif yazısını görüyorsanız fırının modeline bağlı olarak değişkenlik gösteren farklı varyasyonları olabilir. Bu gibi durumlarda da bize ulaşabilir ya da kullanım kitapçığını araştırarak devre dışı bırakabilirsiniz.

Modele bağlı kullanma kitapçıklarını google sayfasından bulabilirsiniz.

Fırın Isıtma Sorunu ÇözümleriBunların hepsini kontrol ettik fakat problem bu sebeplerden kaynaklı değilse bir teknik servisi aramanızın vakti gelmiş demektir, bununla birlikte fırın tamiri konusunda tecrübeli bir fırın tamircisi bulmanın zorluğuna ve önemine değinmeden geçemeyeceğim.

Her elektronik üründe olduğu gibi fırın tamirlerinde de ustanın ürünün ömrü üzerindeki etkisi çok fazladır. Bu noktada sizler doğruyu ustayı seçmek de titiz davranmalısınız. Yıllardır kaliteden ödün vermeyen firmamız, binlerce memnun ve mutlu müşteri geri bildirimleri sayesinde sizlere en büyük tavsiyemizdir.

Fırın Tamiri İçin Bize Ulaşın

Siz değerli müşterilerimizin uygun fiyat ve tecrübeyle tanışması için yapmanız gereken iş bize ulaşmanızdır.

Fırın Tamiri Teknik Servisi İçin Tıklayınız

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

TIKLA ARA 0532 525 52 94