loader

Cahit Zarifoğlu Caddesi anten servisi


arklı kişilere yaptırmadan kendiniz yapmayı deniyorsanız lütfen bu konuda dikkatli olunuz. Antenin montajını yaparken duvarların çürük olmamasına dikkat ediniz.

Antenler sallanması ve anten ayarının yapılması konusun da çok dikkatli olunması gereken bir iştir. Herkesin yapmaması gereken ve özellikle bu işe gönül veren kişilerin yapması gerektiğine gönülden inanıyoruz. Çünkü çanak antenlerin sağlam bir yere yapılmaması beraberin de her zaman sadece televizyon kanal izleyememe problemini getirmemektedir. Bunun yanında Allah korusun antenin yerinden çıkıp kişi veya mala zarar verebilecek kadar tehlikeli boyuta varacak kadar ciddi problemlerdir. Kendiniz çanak antenin montajını Cahit Zarifoğlu Caddesi anten servisi veya farklı kişilere yaptırmadan kendiniz yapmayı deniyorsanız lütfen bu konuda dikkatli olunuz. Antenin montajını yaparken duvarların çürük olmamasına dikkat ediniz.

Montaj yaparken duvar sağlamlığı nasıl anlaşılır?

Çanak anten montajını yaparken mutlaka dikkat edeceğiniz en önemli nokta neresidir dersek bizlere ne tür cevaplar verirsiniz? Sinyal ayarının güzel yapılması mı? lnb hassas ayarının düzgün bir şekilde yapılması mı? Büyük anten almak mı? Sizce hangisi? Eğer tahmininiz bu seçeneklerden biriyse yanılıyorsunuz demektir. Çünkü antenin en dikkat edilecek önemli noktalı duvara yapılan montaj ayağıdır. Bu ayak sağlam oldu mu anteni bir kere ayarlayın ve artık bir daha bozulmayacakmış gibi antenin yerini bile unutabilirsiniz. Çünkü anten bozulmaları genellikle ayaktan kaynaklanmaktadır. Antenin duvara çarpması, antenin sallanması, ayarının bozulması gibi sorunlar genel olarak düz olmayan anten ayaklarından kaynaklanmaktadır.

Matkabı montaj etmek için çalıştırdığınız da deliğin nasıl açıldığına dikkatle bakmalısınız. Kolaylıkla açılan deliklerin veya matkabın ilerlemesi sonucu parçalanan duvarlara çanak antenin montajını doğrudan yapmamalısınız. Bu duvarlar sağlam olmadığından dolayı farklı bir formül düşünebilirsiniz. Mesela çift taraflı uzun saplamaları kullanabilirsiniz.

 

 

Diger haberler

Televizyona uydu alıcısı nasıl bağlanır?
Uydu fabrika ayarlarına döndü ne yapmalıyım
Kablosuz uydu anteni
Kablo tv teledünya sinyal sorunları
Delikli çanak anten alınır mı?
Televizyonda türksat 4a yok
10 lu elembi, 12 li lnb var mı
Online uydu destek
Dahili uydu alıcılı televizyon mu? harici mi?
Çanak anten gerekmeyen uydu cihazı nasıl çalışır?