loader

uydu sinyali zayıf


Bildiğiniz üzere uydu sinyali zayıf ve düşük kalitede sinyal kalitesinin alınması durumun da HD olan kanallar da ve normal kanallarında bazıların da sinyal yok yazabilir

ve ayrıca kanallar bozuk çizilmiş cd gibi gösterebilir. Bunun önüne geçilebilmesi için öncelikle nerede hatanın olduğunu bulmanız gerekir. bunun için yakınlarınızda bir yerde çalışan bir uydu anten servisi ile anlaşmanız durumunda çokta önemli olmayan bu problemi hemen giderebileceklerine inanıyoruz.

Bizimde aynı şekilde bunun gibi işlemler için hizmetlerimiz elbette mevcuttur. Yalnız bizler şu an için sadece İstanbul Avrupa yakasına hizmet vermekteyiz. Yani buranın dışına yalnız komple çanak anten setlerin alım ve kurulumlarını ve merkezi uydu santrallerinin kurulması konusunda sizlere yardımcı olabiliyoruz. Sizlerde bizim hizmet verdiğimiz bölgeler arasında yer alıyorsanız bizlere danışmadan işlerinizi yaptırmayın derim. Uydu sinyali zayıf olması durumunda kanallarınızın çoğunda hata olacağından dolayı kanalların gidip gelmesi ile televizyon bozulacak diye düşünebilirsiniz. Yalnız bu sorun televizyon ile ilgili olmadığından dolayı televizyon ekranında birden bire ekranın kaybolması, görüntünün mozaiklenmesi, görüntünün gidip sesin devam etmesi bunların her biri tamamen uydu sinyal seviyesinin az olduğunu gösteren belirtilerdir.

Uydu sinyali az olunca ne olur?

Kanallarınızın birçoğu göstermez.

Ekranda bozuk çizilmiş cd gibi takılarak ve garip garip sesler çıkarak görüntü verir.

Ekranda donmalar gerçekleşebilir.

Bazen aniden görüntü gider ve ses gelmeye devam eder.

Özellikle HD olan kanallar çekmez ya da bazıları çeker.

Normal kanallarında birçoğunda sinyal yok uyarısı verir.

Her hangi bir kanaldayken sinyal seviyesini gösteren yere girdiğinizde sinyal seviyesi ve kalitenin ne kadar olduğunu görebilirsiniz. Çanak anten uydu sinyali zayıf olması veya hiç olmaması ayrı konulardır. Sinyal hiç olmaması durumun da televizyonunuzda hiçbir kanal göstermez. Bunu onarmalı ve ondan sonra da tv kurulumu yapmalısınız. Bazen sorun her zaman çanak antende olmayabilir. Uydu kablosunun bozuk olmasından da kaynaklanan problemler yaşanabilmektedir. Bunun için teknik destek almanız gerekebilir.

 

 

 

 

Diger haberler

Tivibu kanal kurulum uydu arama frekansı
Normal türksat çanak ile beINsport digiturk izlemek
Binada digitürk Eutelsat7 anteni var mı yok mu nasıl anlarım?
Kral tv müzik kanalı kapanıyor
Çanak anten ince ayarı nasıl yapılır?
Gaziosmanpaşa tv montajı ve kurulum servisi
Meltem tv Hd frekansı 2019
Lnb içine su girmesi
360 tv yeni frekans bilgileri
İstanbul’da 50 radyo kanalı kapanacak