loader

uydu sinyali zayıf


Bildiğiniz üzere uydu sinyali zayıf ve düşük kalitede sinyal kalitesinin alınması durumun da HD olan kanallar da ve normal kanallarında bazıların da sinyal yok yazabilir

ve ayrıca kanallar bozuk çizilmiş cd gibi gösterebilir. Bunun önüne geçilebilmesi için öncelikle nerede hatanın olduğunu bulmanız gerekir. bunun için yakınlarınızda bir yerde çalışan bir uydu anten servisi ile anlaşmanız durumunda çokta önemli olmayan bu problemi hemen giderebileceklerine inanıyoruz.

Bizimde aynı şekilde bunun gibi işlemler için hizmetlerimiz elbette mevcuttur. Yalnız bizler şu an için sadece İstanbul Avrupa yakasına hizmet vermekteyiz. Yani buranın dışına yalnız komple çanak anten setlerin alım ve kurulumlarını ve merkezi uydu santrallerinin kurulması konusunda sizlere yardımcı olabiliyoruz. Sizlerde bizim hizmet verdiğimiz bölgeler arasında yer alıyorsanız bizlere danışmadan işlerinizi yaptırmayın derim. Uydu sinyali zayıf olması durumunda kanallarınızın çoğunda hata olacağından dolayı kanalların gidip gelmesi ile televizyon bozulacak diye düşünebilirsiniz. Yalnız bu sorun televizyon ile ilgili olmadığından dolayı televizyon ekranında birden bire ekranın kaybolması, görüntünün mozaiklenmesi, görüntünün gidip sesin devam etmesi bunların her biri tamamen uydu sinyal seviyesinin az olduğunu gösteren belirtilerdir.

Uydu sinyali az olunca ne olur?

Kanallarınızın birçoğu göstermez.

Ekranda bozuk çizilmiş cd gibi takılarak ve garip garip sesler çıkarak görüntü verir.

Ekranda donmalar gerçekleşebilir.

Bazen aniden görüntü gider ve ses gelmeye devam eder.

Özellikle HD olan kanallar çekmez ya da bazıları çeker.

Normal kanallarında birçoğunda sinyal yok uyarısı verir.

Her hangi bir kanaldayken sinyal seviyesini gösteren yere girdiğinizde sinyal seviyesi ve kalitenin ne kadar olduğunu görebilirsiniz. Çanak anten uydu sinyali zayıf olması veya hiç olmaması ayrı konulardır. Sinyal hiç olmaması durumun da televizyonunuzda hiçbir kanal göstermez. Bunu onarmalı ve ondan sonra da tv kurulumu yapmalısınız. Bazen sorun her zaman çanak antende olmayabilir. Uydu kablosunun bozuk olmasından da kaynaklanan problemler yaşanabilmektedir. Bunun için teknik destek almanız gerekebilir.

 

 

 

 

Diger haberler

Golden tv frekansı
lnb yönü ve açı ayarlama
Hadımköy Hastane Mahallesi uydu servisi
Fx, Foxlife, Foxcrime sinyal yok çekmiyor
Tkgs frekansları nedir, nasıl girilir?
Tkgs ayarları nasıl yapılır
Sultançiftliği tv kurulum montaj tamir servisi
A para tv frekansı
Goldmaster uydu alıcısı fabrika ayarları şifreleri
Telefondan tv izlemek ne kadar internet yer