loader

Delikli çanak anten alınır mı?


Etrafınızda farklı model ve ebatlar da olan çanak antenler, görmüş olmalısınız. Delikli çanak anten ve deliksiz çanak antenlerin arasında ki fark nedir veya delikli çanak anten alınır mı?

Delikli ve deliksiz çanak antenlerin arasında ki fark ne olabilir sizce? veya delikli çanak anten alınır mı? diye merak ediyor olabilirsiniz. Bu delikli olan çanak antenlerin nasıl çektiğini anlamamış olabilirsiniz. Çünkü eğer gökyüzünden sinyal gelip çanak antene yansıması ile oradan da lnbnin uç kısmına çarpması sonucu sinyaller televizyona iletiliyorsa bu delikli olan çanak antenlerden sinyal sağlıklı bir şekilde lnbye yansır mı diye düşünüyor olabilirsiniz.

Biz de her iki çanak anten modellerinden de olmasından dolayı teknoloji ye meraklı olan ve işin mantığını sonuna kadar öğrenmek isteyen müşterilerimizin sorularına maruz kalabiliyoruz:=)

Delikli antenler sinyal sorunu yaşatır mı?

Delikli olan çanak antenler tıpkı diğer normal olan çanak antenler gibi sinyalleri aldığı gibi hiç sinyal kaybı yaşatmadan direk olarak doruk noktası olan lnbye aktarmaktadır. Sizler için bu antenlerin sağlamlığını ölçmüş bir birey olarak kendi görüşlerimi sizlere sunmak istiyorum.

Gerçekten de delikli çanak anten alınır mı?

Bir uydu servisi teknik servis ekibi olarak delikli ve deliksiz çanak antenlerin montajını binlerce kez yapmış biri olarak, bu her iki çanak anten modelleri arasında neredeyse hiçbir fark göremedim. Yalnız şunu sizlere açıklamak isterim. Delikli olan çanak antenler diğer düz olan yani delikli olmayan çanak antenlere göre biraz daha hassa bir yapıya sahiptir. Yani diğer çanak antenler gibi delikli olan çanak antenleri sağa sola doğru esnetme bükme itme gibi hareketleri kesinlikle yapamazsınız. Aksi takdirde normalinden fazla bükülmeler yaşanıp ciddi bir zarar görebilir.

Bu nedenden dolayı montajının hassas yapılması çok önemlidir. Özellikle kırsal ve yerleşim yerlerinin az olan bölgelerin mutlaka tercihlerini delikli çanak antenlerden yana kullanmalarını öneririz. Çünkü delikli çanak antenlerin rüzgara ve yağmura karşı çok fazla dayanıklı olduklarını söylemeden geçemeyeceğim. Rüzgar da neredeyse sıfır sallantılar ile artık sinyal kesintileri karşısında dimdik duran bir çanak anteniniz olmuş olacak.

Şunu içtenlikle ifade etmek isterim. Delikli çanak anten alınır mı? Konusunu yazarken ve bildiklerimi sizler ile paylaşırken sizlere gerçekten de samimi olmaya çalıştım ve bundan dolayı da aklınıza kesinlikle bir şüphe veya soru işareti geçmesin. Yalnız hangi çanak anteni alacağınız tamamen sizlere kalmış. İster delikli çanak anten kullanın ya da dilerseniz normal antenleri kullanmaya devam edin. Hangisini kullanırsanız kullanın fark etmez. Yeter ki almış olduğunuz çanak anten kalın saçtan yapılmış olsun ve sağlam bir yapıya sahip olduğundan emin olun.

 

 

Diger haberler

Tivibu kanal kurulum uydu arama frekansı
Normal türksat çanak ile beINsport digiturk izlemek
Binada digitürk Eutelsat7 anteni var mı yok mu nasıl anlarım?
Kral tv müzik kanalı kapanıyor
Çanak anten ince ayarı nasıl yapılır?
Gaziosmanpaşa tv montajı ve kurulum servisi
Meltem tv Hd frekansı 2019
Lnb içine su girmesi
360 tv yeni frekans bilgileri
İstanbul’da 50 radyo kanalı kapanacak