loader

Yeni televizyonun kırık veya bozuk çıkması, ne yapmalıyım?


Yeni televizyonun kırık veya bozuk çıkması karşısın da ne yaparsınız. Yıllardır tamire giden üründen artık bir hayır gelmez diye bir deyim vardır halk arasında.

Bazen kullandığımız tv bozulduğunda tamirini bile yaptırmadan yenisini alırız. Peki ya Sizler bunu bildiğinizden ve bilhassa ikide bir bozulan televizyonlar ile uğraşmak istemediğinizden dolayı yen, bir televizyon alma kararını alırsınız. Buraya kadar sorun yok ve aldığınız karar elbette yerinde. Peki ya yeni aldığınız televizyonu kutudan çıkardığınız da ekranı kırık bir şekilde çıkarsa ne yaparsınız?

Hemen ürünü geri yolar ve yenisini isterim dediğini duyar gibi oluyorum. Yalnız durum sizin sandığınız kadar kolay değil. Bir ürünü elektronik mağazalardan aldığınız zaman sizlere dilerseniz sizler şimdi götürün veya bizler servis ile göndeririz derler. Her iki seçeneği de kabul edebilirsiniz. Yalnız sizler eve getirdiniz ama yetkili servisi beklemeden televizyonu kutusundan çıkararak kendiniz kurmaya kalktınız. Yalnız dikkatli bir şekilde baktığınız zaman bir sürü paraya aldığınız televizyonun ekranında çatlak var. Hemen telefona sarılıp aldığınız yeri veya getiren kargoyu arayıp iade etmek için bin tane laf söylersiniz ama bu o kadar kolay olmayacak maalesef.

Yeni televizyonun ekranı kırık çıktı

İnternet üzerinden yapılan alışverişler de ürünler kargolar ile gönderilir. Bazen kargolardaki taşınma esnasında ki aksaklıklardan ve bazen de kargoya bile teslim edilmeden kırık televizyonlar ile karşı karşıya kalabiliyorsunuz. Kargodan teslim aldığınız ürünü hemen televizyon kutusunu görür görmez kargocunun elindeki ad soy ad yazan yere imzayı atmak için çok acele etmeyin. İlk önce televizyon kutusunun sağına soluna altına ve gerekirse her tarafına bakarak kutunun ezilmiş olup olmadığına bakın. Eğer kutuda her hangi bir eziklik varsa mutlaka ama mutlaka kargocuya ürünün tutanağını tutturun. Elinizde bir kanıtınız olsun.

Sizler sonradan yeni televizyon ekranı kırık çıktı dememek için mutlaka bu gerekli bir işlemdir. Eğer aldığınız televizyon modeline yetkili servis kurulum için gelmezse o zaman ücret ile geleceklerdir. Her ne kadar yakınlarınız da bir televizyon servisine ücret ödeyerek kurmak isteseniz de yeni televizyon kutudan kırık çıktı ve çıkması ihtimali olduğundan dolayı servisi beklemenizi tavsiye ederim.

Kutudan kırık çıkan televizyon için ne yapmalıyım?

Yeni televizyonu daha kullanmadan kutusundan çıkardığınız ekranın kırık olduğunu gördünüz. Kutudan kırık çıkan televizyon için ne yapmalıyım diyorsanız hemen aktaralım. Öncelikle yukarı da anlattığımız gibi, televizyon kargo ile geldiyse kesinlikle elinizde kutunun ezildiğine dahil elinizde tutanak olması gerekir. tutanağınız varsa televizyon markasının müşteri hizmetlerini arayarak televizyon iadesini isteyebilirsiniz.

Kargocuya tutanak tutturamadıysanız o zaman işiniz biraz zor demektir. ilk işiniz kargoyu aramaktır. Durumu izah edip tutanağı isteyin. Muhtemelen itiraz edeceklerdir. Sizler ikinci olarak televizyon markasının firmasını arayıp kutuyu açar açmaz televizyonun kutudan kırık çıktığını ve şimdi ne yapacağım diyeceksiniz. Onlarda kargonun tutanağını soracaklardır. Elimde yok deyince de tutanağı ısrarla isteyebilirler.

Kırık televizyonu değiştirmediler ne yapmalıyım?

Eliniz de bir sürü para ile satın almış olduğunuz ve üstüne üstlük hiç kullanmadan kutudan televizyonun kırık çıkması karşısın da hiçbir şey yapamamış biri olarak öylece kalakaldınız. Allah Korusun. Kırık televizyonu değiştirmediler ne yapmalıyım diyorsanız? O zaman tek bir çareniz var o da Tüketici hakları mahkemesine başvuru yapmak. Onlara yeni televizyonun kırık çıktığınız ve hem kargo firması ile hem de televizyon firması arasında kaldığınızı, mağdur olduğunuzu söyleyerek sadece ve sadece başınızdan geçen olayları en doğru ve net bir şekilde ifade edin. 

Servis gelmeden tv kurmak makalemizi inceleyebilirsiniz. Burada televizyonların teknik servis gelmeden açılmaması ile ilgili bir kaç şey anlattık. okuyup bilgi sahibi olabilirsiniz.

 

 

Diger haberler

Tivibu kanal kurulum uydu arama frekansı
Normal türksat çanak ile beINsport digiturk izlemek
Binada digitürk Eutelsat7 anteni var mı yok mu nasıl anlarım?
Kral tv müzik kanalı kapanıyor
Çanak anten ince ayarı nasıl yapılır?
Gaziosmanpaşa tv montajı ve kurulum servisi
Meltem tv Hd frekansı 2019
Lnb içine su girmesi
360 tv yeni frekans bilgileri
İstanbul’da 50 radyo kanalı kapanacak