loader

Vestel kendinden uydulu tv sinyal yok


Vestel kendinden uydulu televizyonların sinyal yok sorunları diğer uydusuz olan televizyonlar ile yaşadıkları sorunlar aynıdır. Kendinden uydulu televizyon

Bir Türk markası olan Vestel, yapmış olduğu kaliteli televizyonlar ile namını bir hayli duyurdu denilebilir. Vestel kendinden uydulu televizyonların sinyal yok sorunları diğer uydusuz olan televizyonlar ile yaşadıkları sorunlar aynıdır. Kendinden uydulu televizyon sadece uydu alıcısının içerisinde olduğu anlamına gelir. Bu televizyonlar çanak anten olmadan çalışmaz ve en ufak bir anten hatasında sinyal yom yazarlar. Vestel kendinden uydulu tv sinyal yok yazması ile birebir olarak çanak anten ile bağlantılıdır demek elbette yanlış ve yerinde olmayan bir arıza tespiti olur. Bir uydu servisi tarafından araştırılmalı ve gerekli olan uydu sinyal bulucu cihazlar ile tespiti yapılmalıdır.

Televizyon da sinyal sorununu bulmak

Televizyonlar da ‘sinyal yok. Anten kablosunu kontrol ediniz’ uyarısı aldığınız zaman direk olarak bir televizyonun bozulmasın da yaklaşık olarak 20 den fazla sebebin olabileceğini hatırlayın. Bunu bulabilirseniz uydu tamircilerini eve çağırmanıza gerek yok demektir. Yalnız bulamadığınız zaman arıza tespitini bulmak için bozuk olmayan parçalara da zarar vermemeye çalışmalısınız. Şimdi sizlere Vestel kendinden uydulu tv sinyal yok demesi ile ilgili bazı önemli bilgiler vereceğiz.

Vestel tv kurulum ve sinyal yok sebepleri

 

  • Vestel televizyonlar da diğer televizyonlara kıyasla farklı güzel bir özelliği var. Televizyonun kanal listesi karıştığı zaman, kanallar silindiği zaman ve kanalların farklı bir nedenden dolayı açılmadığını düşündüğünüz zaman hemen Vestel ilk kurulum ayarları yapabilir ve çıkan bu sonuçların çözülmesini sağlayabilirsiniz.

  • Vestel tv kurulum için bu yazımızı okuyarak detaylı bir şekilde yazılan makalemizden yardım alabilirsiniz.

  • Televizyonun arkasına takılan anten kablosunun kontrolünü sağlayın. Kablonun televizyona bağlı olup olmadığından emin olun. Kablonuz çatıdan geliyorsa ve sizler buna bakabiliyorsanız anten kablosunun bağlı olup olmadığına bakınız. Antene bağlı olan kablo ucunu lnbden sökerek su girip girmediğini kontrol ediniz.

  • Elinizde yeni bir konnektör varsa bağlayıp bir de öyle deneyiniz.

  • Çanak anteninizin yanında hemen sizin anten ile aynı yöne bakan başka bir çanak anten varsa kablonuzu o çanak antenin boş bir lnb ucuna takarak deneme yapınız. Boş yer yoksa bir dakikalığına takılı olan bir tanesini çıkarıp kontrol ediniz. Çalıştığında veya çalışmadığında da tekrardan kablonuzu sökerek söktüğünüz kabloyu geri eski yerine takınız.

  • Vestel televizyon sinyal hatasını aldığınız da tıpkı diğer markalar veya farklı harici uydu alıcıları sinyal yok dediğinde ne yapacaksanız aynı şekilde Vestel kendinden uydulu tv sinyal yok sorunu içinde aynı yöntemleri kullanabilirsiniz.

  •  

 

 

Diger haberler

Tivibu kanal kurulum uydu arama frekansı
Normal türksat çanak ile beINsport digiturk izlemek
Binada digitürk Eutelsat7 anteni var mı yok mu nasıl anlarım?
Kral tv müzik kanalı kapanıyor
Çanak anten ince ayarı nasıl yapılır?
Gaziosmanpaşa tv montajı ve kurulum servisi
Meltem tv Hd frekansı 2019
Lnb içine su girmesi
360 tv yeni frekans bilgileri
İstanbul’da 50 radyo kanalı kapanacak