loader

daire içi uydu santrali


Televizyon sayınız fazla ise tek bir daireye bile merkezi uydu santrali kurabilirsiniz. daire için merkezi uydu santrali kurulumu için bize ulaşın.

Apartman, iş yerleri, yüksek katlı binalar ve villalara merkezi uydu santrali yapılabilir. Hiç düşündünüz mü daire içerisine merkezi uydu santrali kurulabilir mi? Eğer eviniz de çok fazla televizyon varsa bu televizyonların her birine ayrı ayrı kablo çekmek zorundasınız. Televizyonların sadece bir tanesini izleyip diğerlerini hiç izlemeyecekseniz aslında sadece tek bir kablo ile bu işlemi bitirmeniz daire içi uydu santraline gerek kalmadığını düşünürsek bu seçim elbette olabilir. Yalnız 2 televizyonu veya birden fazla televizyonu aynı anda açacaksanız o zaman her bir televizyon için o kadar lnb veya merkezi uydu santrali çıkışının olması gerekir.

Daireye merkezi uydu sistemi kurmak

Buna sizler isterseniz büyük bir Malikane, Dubleks daire veya bir villa tarzı daire de diyebilirsiniz. Amaç ne olursa olsun televizyonların sayısına göre dilerseniz merkezi uydu santrali dilerseniz de çoklu lnb kullanabilirsiniz. Yalnız size tavsiyemiz eğer 5’ten fazla anten kablonuz varsa o zaman 8 çıkışlı veya 12 çıkışlı orijinal bir merkezi uydu santrali almanızı tavsiye ediyoruz. Bütçenize göre kullanacağınız merkezi santralleri ve lnb seçimlerini yapabilirsiniz. Ucuz olan merkezi santral markaları da var aslında, ama ben kaliteli severim derseniz de bu sizin için daha iyi bir karar olacaktır.

Normal bir binaya nasıl merkezi uydu santrali yapıyor ya da yaptırıyorsanız Daireye merkezi uydu sistemi kurmak fikri de bununla birebir bağlantılıdır. Merkezi uydu sistemleri kuracaksanız o zaman her bir odanıza anten kablosunu çektirin. Mümkünse anten kablosunu Türk malı kullanın ve hem dış plastiği hem de içerisindeki bakırın sağlam olmasına dikkat edin. Kablonun kalınlığı çok önemlidir. Eğer böyle yaparsanız çok ucun yıllar boyunca daire kablolarını ve çatıdan merkezi santrale inen kabloları kullanabilirsiniz. Daire kablolarını çatı arasında veya sizin uygun gördüğünüz farklı bir mekan da kurmayı düşünebilirsiniz.

Kabloların uzun olması veya dairenizin içerisinde yer bulamıyorum gibi bir çelişkiniz varsa o zaman da daire içi merkezi uydu santralini dışarda yağmur almayan bir yeri kafanız da geçiriyor olabilirsiniz. Yalnız bizler ipek Bilişim uydu servis hizmetleri olarak merkezi uydu santralinin asla dışarıya konulmaması taraftarıyız.

 

 

Diger haberler

Tivibu kanal kurulum uydu arama frekansı
Normal türksat çanak ile beINsport digiturk izlemek
Binada digitürk Eutelsat7 anteni var mı yok mu nasıl anlarım?
Kral tv müzik kanalı kapanıyor
Çanak anten ince ayarı nasıl yapılır?
Gaziosmanpaşa tv montajı ve kurulum servisi
Meltem tv Hd frekansı 2019
Lnb içine su girmesi
360 tv yeni frekans bilgileri
İstanbul’da 50 radyo kanalı kapanacak