loader

Telefondan tv izlemek ne kadar internet yer


Telefon veya tabletler ile online film izlemek çok keyifli olabilir. Ama Telefondan tv izlemek ne kadar internet yer hiç düşündünüz mü?

Telefon veya tabletler ile online film izlemek çok keyifli olabilir. Ama Telefondan tv izlemek ne kadar internet harcadığını hiç oturup düşündünüz mü? Şu anda vep telefonları operatörlerinin vermilş olduğu paketlerde konulma süresinden çok internet paketlerine önem verdiklerini görmekteyiz. Akıllı telefonlar çıkmadan önce konuşma süresinin yanı sıra mesaj hakkına da yer verilse de şu anda dönem tamamen değişti. Kullandığınız paketiniz de özel olarak haftalık paketler almazsanız aldığınız interneti 1 ay kullanabiliyorsunuz. Bu verilen interneti hemen anında bitirenlerin aksine bütün bir ay boyunca tasarruflu olarak kullananların sayısı çok daha fazla. Çünkü internetinizin gitmesi ile 1 ay boyunca hiçbir şekilde ek paket almadığınız sürece internete bağlanamazsınız.

4 GB veya sınırlı sayıda olan 2 Gb gibi internet paketinizi hemen bir günde bile bitirebilir veya sadece whatsapp gibi uygulamaları kullanarak aylık sadece 500 MB bile bitiremeyebilirsiniz. Peki ya telefondan televizyon izlemek ne kadar internet harcar? Az önce mesajlaşmaların internetinizi harca harcamadığınız söylemiştik. Yalnız tv izlemek te gerçekten de bu şekilde mi az mı internet harcar?

Cep telefonundan tv izlemek ne kadar internet harcar?

Şimdi sizinle telefon ile tv izlemenin ne kadar internet harcayacağı konusunda küçük bir hesap yapacağız. Telefondan tv izlemek ne kadar internet yer ve bu interneti tv izlerken veya youtube de video izlerken de aynı internet mi gider diye sorabilirsiniz. Sizlere bunu açıklamadan önce kafanız da yer etmesi için küçük bir örnek vereceğim. Sizlerin de bildiği üzere youtube de video izlediğiniz de kullanmış olduğunuz cep telefonu, bilgisayar ve kullanılan internet hattınıza göre değişen video çözünürlükleri değişir.

360p, 720p, 1080 hd ve 1920 full hd gibi oynatma seçeneklerin olduğunu görürsünüz. Sizler bu seçmiş olduğunuz video çözünürlük seçeneğine göre cep telefonunuzdan o kadar internet harcanır. Yani bizler burada vermiş olduğumuz kullanılan internet örneklerini vermeye çalışacağız ama bu oranlar tamamen birebir tutmayabilir. Telefondan tv izlemek ne kadar internet yer diye sizler Google aratırsanız burada karşınıza birçok örnek veren siteler göreceksiniz.

Bu siteler de her ne kadar örnekler verilmiş olsa da bu rakamlar tutmamaktadır. 3G ve 4.5G seçenekleri de internetinizin ne kadar harcayacağı konusunda çok etkili olan faktördür. İnternetiniz çok hızlıysa sizler videonun başındayken bile film tamamen yüklenir. Sizler izlemeseniz bile bu film yüklendiği için doğal olarak internet kotanızdan kullanmış olursunuz.

Cep telefonundan1 saat 720p ile video izlemek 845 Megabayt

Cep telefonundan1 saat 1080 HD ile video izlemek 1.50 Gb

Telefonla 1 saat televizyon izlemek 700 Mb

Uygulama üzerinden tv izlemek 400 MB

Burada verilen megabayt örnekleri daha az ve daha da çok olabilir.

 

 

Diger haberler

TVT TV frekansı 2019
A para tv frekansı
Goldmaster uydu alıcısı fabrika ayarları şifreleri
Telefondan tv izlemek ne kadar internet yer
Sarı kırmızı beyaz kablo nasıl bağlanır
tivibu uydu yazılım güncelleme
daire içi uydu santrali
Dahili uydu alıcılı tv ye çanak gerekir mi?
Vestel kendinden uydulu tv sinyal yok
lnb değiştirdim sinyal yok hatası alıyorum