loader

Tkgs ayarları nasıl yapılır


kgs ayarları nasıl yapılır? Tkgs güncelleme hatasını ve güncelleme frekanslarını nasıl girebilirim

Türksat kanal güncelleme sistemi Türksatın sunduğu bir kolaylıktır. Peki bu Tkgs ayarları nasıl yapılır? Tkgs güncelleme hatasını ve güncelleme frekanslarını nasıl girebilirim? Sizlere bunların cevabını bu hazırlamış olduğumuz makalemiz de vermeye çalışacağız. Öncelikle tkgs ayarlarının neden yapılması gerektiğini konusunda neden bu kadar önem arz ettiğine bakalım.

Türksat kanal güncelleme sistemi tkgs nasıl çalışır?

Tkgs ayarları Türksata bağlı bulunan birkaç tane özel frekanslar üzerinden yapılır. Sizler tkgs özelliği bulunan uydu alıcısı veya kendinden uydu televizyona tkgs frekanslarını girdiğiniz de televizyonunuz türksata bu frekanslar üzerinden bağlanarak otomatik olarak birkaç saniye de hazır kanal listesini uydu alıcısına indirir. Türksat tarafından yüklenen kanallar daha önceden hazır ve tam güncel liste olduğundan dolayı sizler tekrardan kanal sıralaması ile uğraşmak zorunda kalmıyorsunuz. Kanal sırası her gün otomatik olarak Türksat çalışanları tarafından yapılmaktadır.

tkgs ayarı nasıl yapılır

 

Sizler şayet tkgs güncelleme kısmını ‘’otomatik’’ yaparsanız o zaman televizyonunuz sizler kanalları izlerken arka planda sizin haberiniz olmadan türksat bu frekanslar üzerinden bağlanacak ve yeni bir kanal listesi varsa indirip sizlere haber verecek. Yeni kanal yoksa zaten hiçbir işlem de yazmayacak ve sizleri de uyarmayacak. Tkgs ayarlarını ‘’kapalı’’ yaparsanız o zaman otomatik aramayı ve kanal güncellemesini kapatmış olacaksınız.

Türksat kanal güncelleme sistemi ayarları nasıl yapılır?

Türksat kanal güncelleme sistemini ayarlarını yapabilmek ve bu özellikten faydana bilmek için mutlaka televizyonunuzun ayarların da bu özelliğin olması gerekir. bu özelliğinin olup olmadığını anlayabilmek için cihazınızın üreticisi ile görüşmek veya kurulum kısmından tkgs diye bir terimin olup olmadığına bakınız. Eğer tkgs diye bir şey göremezseniz o zaman da zaten Tkgs ayarları nasıl yapılır demenize gerek yok.

Tkgs ayarları nasıl yapıldığını hemen sizlere kısa bir dille ifade edelim. İlk önce tkgs yazan yere giriş yapınız. O menü de tkgs frekansları, tkgs çalışma modu, tkgs güncellemeyi başlat ve tkgs kanal liste yazar. Sizler ilk önce frekanslar bölümüne girerek tkgs frekanslarının olup olmadığına bakınız. Eğer liste de frekans yoksa o zaman güncelleme frekansı ekle yazan yere tıklayınız. Tkgs güncel frekansı olan 12380 Dikey 27500 kodlarını kayıt ederek ekleyiniz. Sonrasında tkgs güncelleme başlat derseniz tkgs ayarlarını yapmış olacaksınız.

 

 

Diger haberler

lnb yönü ve açı ayarlama
Hadımköy Hastane Mahallesi uydu servisi
Fx, Foxlife, Foxcrime sinyal yok çekmiyor
Tkgs frekansları nedir, nasıl girilir?
Tkgs ayarları nasıl yapılır
Sultançiftliği tv kurulum montaj tamir servisi
A para tv frekansı
Goldmaster uydu alıcısı fabrika ayarları şifreleri
Telefondan tv izlemek ne kadar internet yer
Sarı kırmızı beyaz kablo nasıl bağlanır