loader

Tkgs frekansları nedir, nasıl girilir?


Uydu cihazların da tkgs özelliğinin çalışması için Tkgs frekanslarını kayıt etmeniz gerekir. Bu frekanslar olmadan uydu alıcıınız çalışır ama tkgs özelliğinden yararlanamazsınız.

Uydu cihazların da tkgs özelliğinin çalışması için Tkgs frekanslarını kayıt etmeniz gerekir. Türksat kanal güncelleme sistemi frekansı nedir diye sorarsanız bunun cevabını bu makalemiz de bulacaksınız. Uydu cihazları ve kendinden uydulu olan bazı televizyonlar da tkgs özelliği bulunur. Nedir bu tkgs? Açılımı Türksat kanal güncelleme sistemidir.

Bu sistem kendi kendin her gün türksata bağlanıp yeni kanallar varsa kanal listenize ekliyor ve frekansı değişen çekmeyen sinyal yok hatası veren kanallar varsa hemen onları da kanal listenizden çıkarmaktadır. Bu güzel özelliğin bir en güzel tarafı da birkaç saniye de hemen kanalları bulması ve eklenen kanalların da sıralı tam liste olarak kanal listenize eklenmesidir sanırım.

Türksat kanal güncelleme sistemi tkgs frekansı

FREKANS: 12380

SEMBOL: 27500

POLARİZASYON: Dikey - V

PID: 8181

Tkgs frekansı nasıl girilir?

Türksatın kanal güncelleme sisteminin frekanslarına ulaştınız. Ama bu frekansları nereye gireceğinizi bilmiyorsunuz? Otomatik arama ve manuel arama kısmına bu frekansı girdiğiniz de tkgs güncelleme hatasını almanız doğaldır. Çünkü Tkgs frekansı otomatik arama veya farklı bir yere girdiğiniz de çalışmaz.

Tkgs frekansı 12380, V Dikey, 27500 olarak giriş yapmalısınız. En altta PID yazan yere de 8184 giriniz. Bu ayarları girip kayıt tuşuna bastığınız da kumandanızdan geri tuşuna basınız. Aynı menüde güncellemeyi başlat yazan yere tıklarsanız kanallarınız çok kısam sürede güncellenip yeni kanal listesi eklenecektir.

Her hangi bir nedenden dolayı tkgs güncellemedi ve buna benzer bir hata alıyorsanız o zaman daha önce yazmış olduğumuz Tkgs çalışmıyor başlıklı konumuzu inceleyebilirsiniz.

 

 

Diger haberler

Tivibu kanal kurulum uydu arama frekansı
Normal türksat çanak ile beINsport digiturk izlemek
Binada digitürk Eutelsat7 anteni var mı yok mu nasıl anlarım?
Kral tv müzik kanalı kapanıyor
Çanak anten ince ayarı nasıl yapılır?
Gaziosmanpaşa tv montajı ve kurulum servisi
Meltem tv Hd frekansı 2019
Lnb içine su girmesi
360 tv yeni frekans bilgileri
İstanbul’da 50 radyo kanalı kapanacak