loader

Fx, Foxlife, Foxcrime sinyal yok çekmiyor


Fx, Foxlife, Foxcrime kanallarında çoğunlukla sinyal yok ve çekmiyor sorunu ile karşı karşıya kalabilirsiniz.

Ülkemizde fox gurubuna ait toplamda 4 tane televizyon kanalları vardır. bu nalların 3 tanesinde sinyal sorunları yaşanmaktadır. Fx, Foxlife, Foxcrime kanallarında çoğunlukla sinyal yok ve çekmiyor sorunu ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Sizler merkezi uydu santrali veya farklı bir çanak antende bile bu kanalları açmaya çalışırsanız televizyonda sinyal yok hatası ile karşı karşıya kalmanız kesinlikle an meselesi. En azından Türksattan alınan bu kanalların sinyallerinde büyük problemler yaşandığından dolayı bunun için mutlaka teknik bir ekipten yardım almalısınız.

Fx, Foxlife, Foxcrime tv kanalları ücretsiz izlenebilen kanallar olmadığından dolayı sadece bu kanalları ücretli platformlar üzerinden izleme şansına sahipsiniz. Bir d-smart- digitürk veya tivibu aboneliğiniz varsa ancak bu kanalları izleyebilirsiniz.

Fx, Foxlife, Foxcrime kanalları neden çekmiyor?

Bizler uydu servisi ve çanak anten malzeme satışını yaptığımızdan dolayı bütün uydu frekanslarının vermiş olduğu arızaları ve buna benzer olan bazı düşün sinyalleri çok iyi biliyoruz. Türksat üzerindne en çok sorun çıkarak frekanslar arasında belkide ilk sırada olan Fx tv, Foxlife tv, Foxcrime tv kanallarının bulunduğu frekanstır. Frekanstır diyoruz çünkü bu 3 tane tv kanalını da aynı frekansta tyer alıyor. Dolayısıyla bir tane kanal çekmediğimi diğer fox grubuna ait bütün kanalar da çekmiyor.

Fx, Foxlife, Foxcrime neden çekmiyor ve devamlı olarak sinyal yok uyarısı çıktığına dair yaptığımız incelemeler sonucun da bütün kanallar çekse bile bu kanalların çekmediğini gözlemliyoruz. Bazen anten kabloların da, bazen çanak anten ayarın d, bazen çanak antenlerin çok fazla eski ve yamulmuş olmasından dolayı ve bazen de lnb türünden dolayı Fx, Foxlife, Foxcrime gibi kanalların çekmediğini görüyoruz. Fx, Foxlife, Foxcrime kanalları çekmiyor bu konuda ne yapabilirim diyorsanız, sizlere bir fikir olarak söylemeliyim ki, yakınlarınız da bir uydu anten teknik servis ekibi varsa bu konuyu onlara anlatmanızı ve arıza tespiti için yerinde destek vermelerini tavsiye ediyoruz.

 

 

Diger haberler

Tivibu kanal kurulum uydu arama frekansı
Normal türksat çanak ile beINsport digiturk izlemek
Binada digitürk Eutelsat7 anteni var mı yok mu nasıl anlarım?
Kral tv müzik kanalı kapanıyor
Çanak anten ince ayarı nasıl yapılır?
Gaziosmanpaşa tv montajı ve kurulum servisi
Meltem tv Hd frekansı 2019
Lnb içine su girmesi
360 tv yeni frekans bilgileri
İstanbul’da 50 radyo kanalı kapanacak