loader

Kanal listesi düzenleme programı Chansort indir


Samsung, Philips, Grundig, Vestel, Yumatı gibi televizyonları hiç kumanda ile uğraşmadan kanal sıralamasını yapmak ister misiniz?Özellikle Samsung kanal liste düzenleme ve kanal sıralama programı arıyorsanız Chansort programını hemen indirebilirsiniz.

Bu makalede ki anlatım da Chansort programı indirme linki ve program resimli anlatımı mevcuttur. Televizyonda kanal sıralamayı seviyor musunuz? Kim sever ki dediğinizi duyar gibiyim. Tv kanal listesi düzenleme programı tam size göre. Kumanda üzerinden kanal listesini düzenlemek, kanalları sıralamak veya silmek yerine bu işleri bilgisayardan hızlı bir şekilde yapmak isteyenler için tasarlanmış olan Chansort programını indirebilirsiniz. Bu program ayrıca kendinden uydulu bazı televizyonların kumanda üzerinden kanal sıralaması yapılamayan televizyonlar için de tv kanal sıralamasını düzelmenize imkan sağlayacaktır.

Chansort kanal sıralama programını indirme, programın nasıl kullanılacağı, Kanal listesini usbye atma ve usbden kanal listesini televizyona gönderme konularını bu yazımızda bulacaksınız.

Televizyondan usb’ye kanal listesini indirme

Chansort programı birçok televizyon marka ve modelini destekler. Bizler burada en çok kullanılan ve eski modellerinde kumandadan kanal sıralaması mümkün olmayan bir televizyon modeli olan Samsung markasını anlatacağız. Bildiğiniz üzere diğer bütün markaları anlatmamamız mümkün değildir. Bizler televizyon tamircisi ve uydu servis hizmetlerini yaptığımızdan dolayı elbette diğer bütün televizyonları ezbere biliyoruz. Yalnız; diğer markaların hepsini anlatmamız Chansort kanal listesi düzenleme programının önüne geçebileceğinden dolayı maalesef anlatamıyoruz.

Chansort kanal düzenleme programı indir

Elinizde temiz ve içinde zararlı hiçbir dosyanın olmadığına inandığınız bir usb bellek varsa televizyonunuzun usb giriş yerine takın. Televizyon kumandasından > Menü tuşuna basın. Alt tarafta çanak anten resmi olan > Yayın yazan yere gelip > Ok tuşuna basın. Sağ tarafta > kanal listesini aktar yazan yere gelin. > Kanal listesini gönder deyip kanalları usb belleğe gönderin.

Chansort Tv kanal sırası düzenleme programı nasıl kullanılır?

Aşağıda yer alan programı indirin. Bilgisayardan winrar aracılığı ile dosyaları çıkartın. Bu programda setup program yükleme olmadığı için (önceden yüklendiği için) sizin yüklemenize gerek yoktur. Üstte chansort yazan yere tıklayıp programı açın. Programın sol tarafından > File yazan yere tıkladığınız altında > Open tv data file kısmına tıklayıp yeni açılan pencereden usb belleğe gidin. Bu bellekte az önce kanal listesini indirdiğiniz dosyayı bulup tamam deyin.

Bu aşamada bilgisayar ekranına bir uyarı yazısı gelecektir. Bu yazı 3 ayrı seçenekten oluşmaktadır. Bu çıkan uyarı yazında “bu yüklediğiniz dosyayı mı düzenlemek istiyorsunuz yoksa yeni bir sayfa mı hazırlamak istiyorsunuz diyor. Sizler > Modify Current list yazan yere tıklayacaksınız. Yüklediğiniz kanal listesi iki farklı liste halinde görünecektir. Sizler sol tarafta bulunan tv kanal listesi üzerinden düzenleme yapacaksınız. Yerini değiştirmek istediğiniz kanalın üzerine gelerek sağ tuşa tıkladığınızda buradan en üstteki 3 seçenek ile oynayarak kanalın yerini değiştirebilir veya silebilirsiniz.

Kanal listesini kendinize göre kanal sıralaması yaptığınızda işlemin ardından programın en üstünde ve ortada duran > Save ve > As save tuşu vardır. İlk tuşa basarsanız yüklediğiniz dosyanın üzerine kayıt etmiş olacak ve ya as save tuşuna basarsanız yeni bir dosya ismi ile farklı bir yere yüklemiş olacaksınız.

Usbdeki kanalları televizyona yükleme

Chansort kanal düzenleme programı

Chansort kanal düzenleme programı ile kanal sıralamasını yaptığınızda tekrar televizyona geri yüklemeniz gerekir. > Menü tuşuna basın. Alt tarafta çanak anten resmi olan > Yayın yazan yere gelip > Ok tuşuna basın. Sağ tarafta > kanal listesini aktar yazan yere gelin. > Kanal listesini gönder deyip > Ok tuşuna basın. Saniyeler içerisinde tv kanalları sıralı bir şekilde geri yükleme işlemini başarılı bir şekilde yapmış olacaksınız. Bu aşamadan sonra televizyonu kapatıp yeniden açın ve kolaylıkla kanal sıralamasını yaptığınız televizyonun tadını çıkartın.

Program hangi marka televizyonda çalışıyor?

Samsung kanal listesi düzenleme silme kanal taşıma,

Arçelik tv kanal sırası değiştirme programı,

LG kanal sıralamasını değiştirme ve silme,

Arçelik tv kanal sıralamasını değiştirme,

Beko tv kanal sıralama değiştirme,

Grundig televizyonların eski modelleri için geçelidir.

Tv kanal sırası düzenleme programı indir

Kanal liste düzenleme programını aşağıdaki linkten indirebilir ve buradaki konumuzdan programın nasıl kullanıldığını öğrenebilirsiniz.

Chansort programı indir

Bu program ile yapamazsanız buradaki örnek kanal sıralaması makaleleri de sizlere yardımcı olabilir.

Yumatu kanal kurulum ve ayarlama için tıklayın.

Samsung kanal taşıma ve kanal silme konusu için tıkla.

Televizyon kanalları kendi kendine siliniyor konusu için tıkla.

 

 

Diger haberler

Anten kablosunda elektrik var mı, Çarpar mı, Nedenleri?
Kanal listesi düzenleme programı Chansort indir
TRT EBA TV LİSE FREKANSI
TRT EBA TV ORTAOKUL FREKANSI
TRT EBA TV İLKOKUL FREKANSI
Televizyon da ses var görüntü yok çözümü
Türksat belgesel kanalları listesi 2020
TVT TV frekansı 2019
A para tv frekansı
Goldmaster uydu alıcısı fabrika ayarları şifreleri