loader

Binada digitürk Eutelsat7 anteni var mı yok mu nasıl anlarım?


Binada digitürk Eutelsat7 anteni var mı yok mu nasıl anlarım diyen bazı müşterilerimiz için hazırlamış olduğumuz bu makaleyi sizlerde okuyabilir, merkezi uydu santralin de hangi çanak antenlerin olduğunu hemen anlayabilirsiniz.

Büyük siteler ve yüksek katlı binalar da merkezi uydu sistemleri bulunur. Binada digitürk Eutelsat7 anteni var mı yok mu nasıl anlarım diyen bazı müşterilerimiz için hazırlamış olduğumuz bu makaleyi sizlerde okuyabilir, merkezi uydu santralin de hangi çanak antenler var, bina da digitürk anteni var mı? diye tereddüt yaşıyorsanız bu sorularınıza yanıtları makalemiz de bulmanız mümkün.

Merkezi uydu santrali demek binada herkesin televizyonu kabloyu takar takmaz çalışacak veya hangi uyduyu istersem o uydudaki kanal hemen açılacak anlamına gelmez. Merkezi uydu sistemleri diğer normal bireysel çanak antenlere nazaran sadece çatı katı kısmında bir cihaz ile dağılımı yapılıyor. Bu cihaz haricinde farklı yanları yoktur aslında. Genel de merkezi uydu santrali kurulurken kaç tane çanak anten bağlayacağınızı bina sahipleri belirler. 1 veya 3 tane çanak antene kadar bağlayabilirsiniz. Hatta piyasa da merkezi santrale çok daha fazla bağlama imkanı sunulan merkezi santraller de var.

Binada digitürk Eutelsat7 anteni olup olmadığını anlamanın yolları

Binanın üstünde kaç tane çanak anten olduğunu uzaktan baktığınız da görebiliyorsanız, uzaktan binanın çatısına bakarak ta aslında bina da digitürk anteni var mı yok mu anlaşılır. 3 tane çanak anten varsa TÜRKSAT42E, HODBİRDK13E, EUTELSAT73 çanak antenleri var demektir. yani en sondaki EUTELSAT7E digitürk antenidir. Uzaktan baktığınız da 2 tane anten görüyorsanız TÜRKSAT mutlaka vardır ama diğerinin HODBİRD veya DİGİTÜRK olduğunu anlamanız zordur. Eğer çanak antenlere bağlı olan kabloyu uzaktan da osla görebiliyorsanız o zaman her iki çanak antende eşit sayıda kablo varsa o zaman binanız da eutelsat digitürk anteni yoktur demektir. (Digitürk antenin de 1 tane kablo bulunur)

Binada digitürk Eutelsat7 anteni var mı yok mu nasıl anlarım?

Bina da digitürk çanak anteninin olup olmadığının anlaşılmasının bir başka yolu da merkezi uydu santralinin yanına gitmektir. Bina çok yğksek olmadığı sürece en üst katın merdiveninde çok fazla kabloların olduğu bir yer bulunur. Burası merkezi uydu santral yeridir. Bina çok yüksekse yani ortalama 10 kattan yüksekse o zaman merkezi uydu santrali en alt katta da olabilir ve hatta binanız da 2 tane merkezi santral de olabilir. Merkezi santrale ulaşabildiyseniz santral de SAT A, SAT B, SATC  yazan bir göreceksiniz. SAT C yazan yerde kablo varsa bina da digitürk var ama SAT C yazan yerde kablo yoksa bina da digitürk anteni yok demektir.

 

 

 

Binada digitürk Eutelsat7 anteni var mı yok mu nasıl anlaşılır sorusuna bunları yapmanıza rağmen cevap bulamadıysanız o zaman digitürk cihazını televizyona bağlayın ve kurulumu gerçekleştirin. Eğer binanız da digitürk anteni varsa digitürk cihazı kendi kendine digitürk antenini bulup kurulumu yapacaktır. Digitğrk uydu alıcılarında önceden merkezi santralin ve normal antenlerin bütün versiyonları yüklendiğinden dolayı sizlerin ekstradan bir ayar yapmanıza gerek yok.

 

 

Diger haberler

TYTTÜRK Tv frekans bilgileri ve tanıtım videosu
Trt 2 frekansı HD ve SD frekans bilgileri
Tivibu kanal kurulum uydu arama frekansı
Normal türksat çanak ile beINsport digiturk izlemek
Binada digitürk Eutelsat7 anteni var mı yok mu nasıl anlarım?
Kral tv müzik kanalı kapanıyor
Çanak anten ince ayarı nasıl yapılır?
Gaziosmanpaşa tv montajı ve kurulum servisi
Meltem tv Hd frekansı 2019
Lnb içine su girmesi