loader

Normal türksat çanak ile beINsport digiturk izlemek


Geçtiğimiz günler de el değiştiren digitürkte Normal türksat çanak ile beINsport digiturk izlemek mümkün mü diye bir soru gelmişti.

Çanak antenlerden istediğiniz ülkenin yayınlarını anında izleyebiliyoruz. Geçtiğimiz günler de el değiştiren digitürkte Normal türksat çanak ile beINsport digiturk izlemek mümkün mü? Digitürk çanak anteni ile yayınların geldiğini biliyoruz. Ama aynı şekilde türksattan da digitürk izlemek mümkün mü?

Beinsport yayınları iki farklı kategoride izlenebilir. Bu uydular Türksat ve Eutelsat uydularıdır. Daireniz de bu çanak antenlerin hangisi varsa da digitürk beinsport yayınlarını izleyebiliyorsunuz. Türksattan digitürk kanallarını izlemek için digitürke abone olduğunuz yerde aboneliğinizin türksat olması gerektiğini söylemeniz gerekir.

Türksattan ve Eutelsat arasında ne fark var?

Beinsport yani eski ismi ile digitürk firması kendi için kiraladığı özel bir uydusu bulunmakta. Bu uydu Eutelsat7 derece de olan uydudur. Bu uydudan istediği şekilde yayınlara hükmedebilirken 2 farklı lnb seçeneği de sizlere sunmaktadır. Üniversal lnb, MDU4 ve MDU5 lnbler ile digitürk yayınları izlenebilir. Sizler bu Eutelsat digitürk uydusundan istediğiniz beinsport uydu alıcısını tercih edebilir ve istediğiniz gibi lnb seçimi de yapabilirsiniz. Bu uydu da hd ve bütün digitürk kanalları daha ucuza izlenebilir.

Yalnız türksat üzerinden beinsport digitürk izlemekte her ne kadar mümkün olsa da eutelsat7e uydusunda olan özellikler bu uyduda bulunmamaktadır. Türksat uydusun da üniversal lnb türünden başka hiçbir lnb çalışmaz. Digitürk uydu alıcınız sadece üniversal 9750, 10600 yayınlarını destekleyen model olması gerekir. Bunun yanında türksat uydusu diğer digitürk uydusundan biraz daha pahalıdır. Hem özellikler eutelsat çanak anteni gibi olmuyor hem de biraz daha pahalı sözleşmeler yapılmaktadır.

Normal türksat çanak ile beINsport izlemek için digitürk aboneliğinizi başlatmadan önce özellikle iletmeniz gerekir. daha sonrasında çanak anten türksat veya eutelsat aboneliklerinizi her ne kadar telefonla bile değiştirebilme şansınız olsa da bir defa yapmanız ve bir daha değiştirmemeye çalışmanız daha iyi olacaktır.

 

 

Diger haberler

TYTTÜRK Tv frekans bilgileri ve tanıtım videosu
Trt 2 frekansı HD ve SD frekans bilgileri
Tivibu kanal kurulum uydu arama frekansı
Normal türksat çanak ile beINsport digiturk izlemek
Binada digitürk Eutelsat7 anteni var mı yok mu nasıl anlarım?
Kral tv müzik kanalı kapanıyor
Çanak anten ince ayarı nasıl yapılır?
Gaziosmanpaşa tv montajı ve kurulum servisi
Meltem tv Hd frekansı 2019
Lnb içine su girmesi