loader

Tivibu kanal kurulum uydu arama frekansı


Her bir uydu kanal ayarlamanın kendine özel frekansı vardır. Tıpkı Tivibu kanal kurulum frekansı olduğu gibi. Kanal arama ve kanal ayarlama yapabilmeniz için bir tane frekansa ihtiyacınız var. Bu frekansı tivibuya ait olan kanal ayarlama frekansının olduğunu ve bu frekansa yeterince uydu sinyali gelmediği sürece tivibu kanal arama başlatılamıyor.

Tivibu kanal arama frekansı nedir?

Tivibu satın almadan önce normal olarak kullandığınız uydu alıcısı veya uydulu televizyondaki bütün uydu kanallarız hiçbir şekilde sorun çıkmadan açılıyordu. Yalnız tivibu kurulumu yapmak için tivibu kumandasından işlemleri yaptığınız da tivibu kanal kurulumu frekansı için kanal kurulumu göstergesinden hiçbir şekilde sinyal seviyesinin gelmediğini gördünüz. Sizler böyle bir durum ile karşı karşıya kaldığınız zaman tivibu uydu alıcısının bozuk olduğunu düşünebilirsiniz. Çünkü normal bir uydu cihazına anten kablosunu bağladığınız da bütün kanallar çekmesine rağmen sizler tivibu uydu alıcısını bağladığınız da neden kanalların göstermediği konusunda kafanızın karıştığını anlayabiliyoruz.

Tivibu kanal kurulum yapabilmek için kolay yoldan ilk kurulum yapabilirsiniz. İlk kurulum yaparken kurulum esnasında en altta bir tane frekasn bulunmaktadır. Bu frekans 11853 Yatay 25000 olan tivibu kanal kurulum frekansıdır. Kanal aramayı başlatmadan önce kanalların yüklenip yüklenmeyeceğini veya tivibu kanal kurulum tuşuna tıklamadan önce tivibu uydu arama frekansına şöyle bir göz attığınız da kanalların yüklenip yüklenmeyeceğini az çok tahmin edebilirsiniz.

Tvibu uydu kurulum frekansı


  • Tivibu kanal ayarlama frekans: 11853

  • Sembol oran değerleri: 25000

  • Polarizasyon değerleri: Yatay

  • Fec oranları: Otomatik


  •  

 

 

Diger haberler

TYTTÜRK Tv frekans bilgileri ve tanıtım videosu
Trt 2 frekansı HD ve SD frekans bilgileri
Tivibu kanal kurulum uydu arama frekansı
Normal türksat çanak ile beINsport digiturk izlemek
Binada digitürk Eutelsat7 anteni var mı yok mu nasıl anlarım?
Kral tv müzik kanalı kapanıyor
Çanak anten ince ayarı nasıl yapılır?
Gaziosmanpaşa tv montajı ve kurulum servisi
Meltem tv Hd frekansı 2019
Lnb içine su girmesi