loader

Azerspace Çanak anten montajı nasıl yapılır? 46.0 doğu azeri uydu


Arkadaşlar sık sık gelen azerspace anten montajı nasıl yapılır sorusuna istinaden azeri uydu montajının nasıl yapıldığını sizlere anlatmaya çalışacam. Öncekle azerspace uydusu 46 derece doğu yönüne bakmaktadır. yani türksat çanak anteni montajını yapmayı biliyorsanız çanak  türksat çanağının arkasında lnb ye baktığımızı düşünürsek türksata ayarlı olan çanak anteni yaklaşık 5 santim sola doğru türksat çanağını çevirdiğimizde azerspace uydusu ayarlanmaktadır. Çanak anten montajı yapmayı daha önce hiç yapmadıysanız buraya tıklayarak çanak anten montajı nasıl yapılır isimli makalemizi inceleyebilirsiniz. 

Azerpsace çanak anten montajı nasıl yapılır?

azerspace uydusu için yeni bir çanak anten almanıa gerek yoktur. çalışan ve yamuk yumuk olan bir türksat çanağınız varsa eğer bu türksat çanak anteninin hemen yanına bir lnb koyarakta izleme şansına sahipsiniz. 

Bu resimde görüldüğü gibi türksat çanağında bulunan lnb nın sol tarafına tekli lnb koyarak 45 ve 46 derecedeki uyduları izleyebilirsiniz. azerspace uydu montajı nasıl yapılır sorusuna uygun ve anlaşılır bir dille açıklama yapma çalıştım. inşaallah yardımcı olmuşumdur.