loader

Çanak anten tamiri ve anten ayarlama


Bizler her ne konu da olursa olsun teknik servis çağırmadan önce bozulan malzemenin ille de sağını solunu kurcalar ve yapamadığımız zaman teknik servis çağırırız. Bunların en başın da elektronik malzemeler gelir. Çanak anten tamiri için uydu servisleri ile anlaşma yapmadan önce yapılması ve bakılması gereken yerlere güzelce kontrol eder ve bazen de işimiz yaver gittiği de olabiliyor. Ama bu durum bazen de bizim lehimize dönüp daha fazla masraf çıkararak 40 TL bir ücret ödememiz gerekirken 150 TL verebiliyoruz. 

Çanak anten montajı resimli anlatım için tıkla

BONUS İÇERİK: Televizyon ve çanak anten sorunları ile ilgili uzman ekipten destek almak isterseniz Başakşehir uydu servisi sayfasını ziyaret edebilirsiniz

Çanak anten tamiri

Bu sorunlarla karşılaşmamak için en güzel yanı kendimiz bir ön kontrol yaparak işi ele alabilir ama anten ile ve uydu cihazının ayarları ile oynamadan küçük bir göz gezdirebiliriz. Antenler hemen yamulan bir esnekliğe sahiplerdir. Bunlar esnetildiği zaman gözle görülmeyecek derece de antenin ortasın da yamulmalar oluşabilir.

Anten tamirlerini yapan kişiler tarafından bakıldığın da anlaşılabilmektedir. Kendiniz bu yamulmayı bozulmayı göremeyebilirsiniz. Anten ayarlama işlemi için gelen uydu servisi arkadaşlarımızın bir bakışta zaten anten mi bozuk yoksa çanak anten mi yamuk olduğunu hemen anlarlar. Çanak anten tamiri yaptırmak istediğiniz de telefon numaralarımızı aramanız işinizin daha erken bitmesine yardımcı olacaktır.

Çanak anten tamiri

Uydu anten ayarlama

Anten ayarlama ve sinyalin gitme sorunları arasın da mevsimsel değişiklikler vardır. Kış ayların da genel de antenlerin bozulması, lnb bozulması ve anten kablosu kopması gibi sorunlar oluşur. Ayrıca merkezi uydu santrali kullanıyorsanız sıklıkla meydana gelen olayların başın da adaptör güç kaynağının da bozulduğu sorunları ile de karşı karşıya kalabiliyoruz. Çanak anten tamiri yapmada önce güvenlik tedbirlerini ele almanız gerekir. Amatör olarak kendi anteninizi yapabilmek için yükseklik korkunuzun olmaması, antenin ulaşılabilir bir yerde olması gerekir. Yalnız ne olursa olsun hiçbir şey can güvenliğinizden daha önemli olmadığı için bunu bu işi yapanlara emanet etmeniz konusun da sizlere dost tavsiyesi vermek istiyoruz.