loader

Uydu ekleme uydu arama ayarları


Her hangi bir nedenden dolayı televizyonunuzun ayarları sıfırlandığın da yeniden Uydu ekleme veya uydu arama yapmalısınız. Televizyon ve yeni diye alınan uydu cihazları fabrika da veya mağaza da çok fazla kaldığından dolayı eski Versiyonları satın almış olabilirsiniz. Bu eski cihazları fabrika ayarlarına döndürdüğünüz zaman türksat 3a kanalları otomatik olarak yüklenmektedir. Eski frekansı değişen ayarlar ve kanallar eklendiğin de sizin hiçbir işinize yaramayacaktır.  Bunun için yeniden Uydu ekleme kısmından uydu eklemeli ve uydu arama ile de kanal araması yapmalısınız.

Eski yüklenen kanalları silmek için cihazınızı komple cihazınızı sıfırlayabilir ve ardından kanallarınızı tekrardan yükleyebilirsiniz. Cihazınızı sıfırlamadan ve başlangıç ayarlarına tekrardan geri dönmeden önce cihazınızın dil seçiminin nerde olduğunu kontrol ediniz. Cihazlar sıfırlandıktan sonra İngilizce dil seçeneğine dönebilirler. Önceden uydu ekleme kısmına gelmeden önce iyice menüyü karıştırmanız yararınıza olacaktır. İlk önce fabrika ayarlarına dönünüz. Ardından menü tuşuna basınız ve uydu arama kurulum kısmına giriş yapınız.

uydu ekleme uydu ayarlama

Sonra da uydu ekleme tuşu hangi renkte ise kumandanızdan o renk seçeneğine tıklayarak uydu ekleme işlemine başlayabilirsiniz. Uydu ismi yazan yere Türksat 4a yazınız. Boylam yerine 042 E yazıp kaydet tuşuna basabilirsiniz.

Sonra da tp ekle kısmından türksat şebeke arama frekansını girerek kanal ekleme kısmını bitirebilirsiniz.