loader

Bina merkezi ortak anten


Bina merkezi ortak anten

Artık birçok evin çatısında veya yan duvarlarına montajı yapılan binaları görmek yerine yeni binalar da kullanılan bina merkezi ortak anten ile bir çanak anten kullanılarak bütün binanın yararlanmasına vesile olunmaktadır. En eski binaların bile yeni sisteme geçiş yapmaları her ne kadar sevindirici bir haber olsa da bu sistemleri yaptıran veya yapan kişiler tekrardan kabloların binanın dışından sallanarak göndermesi ve binanın dışındaki çanak antenler kullanılan bir merkezi uydu santrali kurulumu bizleri üzmektedir. 

BONUS İÇERİK: Televizyon, uydu ve çanak anten sorunları ile ilgili uzman ekipten destek almak isterseniz Esenler uydu servisi sayfasını ziyaret edebilirsiniz

Merkezi sistemli çanak anten

Elbette bir kez yapılıyor ise bu sistemler ve elbette ki binanın hem görünümünü hem de daha iyi çeken çanak antenler için bu sisteme geçiş yapıldıysa öncelikle hem bina yönetimi hem de santral kurulumunu gerçekleştirecek olan uydu servisi firması tarafından kendi araların da üçe beşe bakmadan pazarlığa oturmaları gerekmektedir. Kendi araların da hem işçilik hem de kaliteli malzeme kullanımı adına ortak bire yol bulunması gerekir.

Gerek bina yöneticisi gerekse de bina merkezi ortak anten montajını yapacak olan firmalar ile araların da para anlaşmazlığı sebebiyle oluşan olumsuzluklar nedeniyle ortaya pekte güzel olmayan görüntüler oluşmaktadır. Öncelikle bina sakinleri en ucuz olsun mantığı ile hareket etmemesi lazım. Senden daha ucuz yapan yerler var, ben şu kadar fiyat aldım. Ya santral kurda nasıl olursa olsun mantığı ile hareket eden bazı bina yöneticileri, bina merkezi ortak anten kurulumunu yapan firmalar da maalesef işi kaçırmamak için maliyeti düşürmektedirler. Ama bu yapılan işte bir kar da edilebilmesi için de işçilikten kısılmaktadırlar.

Bina ortak anten

Sizleri önerimiz şu yönde olacaktır. Bina merkezi ortak anten montajı için keşif talebin de bulunun. Gelen kişi keşif yapsın ve keşif yaptıktan sonra malzemeler ve nerede ne yapılacağı konusun da birkaç soru sorun. İşçilik ve malzemelerin kaliteli olması tertemiz bir şekil de teslim almak istiyorum demenizi öneriyoruz. Ardından çıkan fiyat üzerinden değerlendirme yapılarak pazarlık yapılabilir. Yalnız hem ucuz hem de kaliteyi bir ara da görmek elbette ki zor olacağından baştan en ucuz yollu olsun hatasına düşmemenizi tavsiye ediyoruz.