loader

Merkezi uydu sistemi ayarı


Binaların boylarının yükselmesi, sitelerin ve çok katlı dairelerin artması ve belki de moda olması hasebiyle yeni yapılan bloklar da genel anlamda merkezi uydu sistemleri kullanıldığını hepimiz biliyoruz. Yalnız bu sistemler de ortak olarak kullanıldığından ve özellikle çanak anten ayarlama işlemlerin de umuma açık bir yer olmadığı için bazı sorunlar yaşanabiliyor.

BONUS İÇERİK: Televizyon ve uydu anten sorunları ile ilgili uzman ekipten destek almak isterseniz Bağcılar uydu servisi sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Merkezi uydu santrali ayarlama

Aynı zaman da pek bir kimse de sorun olmamasına rağmen yalnızca sizin kanallarınız da sorun varsa bunu yönetime kanıtlamak ve teknik servis ekiplerini çağırabilmeniz için gerekli yerlerden izin almanız gerekir. Bu durum ücretli platformlar dağıtan televizyon şirketleri ile anlaşmanız varsa bu sistemler de sorun olması çok normal karşılanmaktadır. Çünkü çoğunlukla ücretsiz kanalların izlenimleri sağlandığından dolayı ve hatta HD olmayan kanallar izlendiğin de çanak anten de hiçbir sorun yokmuş gibi yayınlarını izleyenler bile vardır.

Merkezi uydu sistemi ayarı yapılıp yapılmayacağı konusun da sadece sizin evde bu sorun varsa belki de ücreti sadece sizin karşılamanız gibi bir durumla karşılaşabilirsiniz. Çünkü diğer dairelerin veya site yönetiminin uydu teknik servis parasını ödeyebilmesi için birçok yerden şikayet gelmelidir. Bunun için de sadece tek bir yerden şikayet gelmesi diğer daireler de sorun olmaması veya sorunun keşfedilmemiş olmasından dolayı ücretleri karşılamak çok zor olacaktır.

merkezi uydu sistem ayarı

Merkezi uydu çanak anten ayarlama

Bu sistemlerin iki farklı merkezi uydu sistemi ayarı bulunur. Bunun ilki çanak antenden yapılırken bir diğer yanı da televizyon ayarlarından yapılması gerekir. Özellikle yanı taşındığınız bir bina da yayınların olup olmadığını anlamak için her ne kadar televizyona kabloyu takmanıza rağmen yayınları alamıyorsanız ayarlar ile ilgili bir problem olabileceğini ve aynı zaman da evinizin içinde de tadilattan dolayı oluşan bir sorunun olacağını göz önünde bulundurmalısınız. Merkezi uydu sistemi ayarı yapılan sistemler de bütün kanallarınızın sorun çıkmadan izleyebilme özelliğinin olduğu anlamını taşır.