loader

Digitürk anteni Türksata çevirme


Dijital platformlar, aboneliklerle izlenen televizyon kanalları bir süre den sonra iptal edildiği takdirde yeniden Ücretsiz olarak televizyon izlemek için yeniden Türksat42e anteninizi ayarlamanız gerekir. Digitürk anteni türksata çevirme işlemini sizler işten anlamıyorsanız bu sizin için biraz zor olabilir. Digitürk hem Türksat42e üzerinden hem de eutelsat7 Derece de yayınlarını sürdürmektedir. Sizler abone olurken hangi uydu ile izleneceği konusun da sizlerde teyit alırlar. Eğer binanız da Digitürk özel çanak anteni yoksa veya çatı katında oturan ev sahipleri çatıya çıkma konusun da biraz daha hassas davranıyorlarsa Türksat42e üzerinden izlemenizi tavsiye ederiz.

Digitürk anteni türksata çevirme

Digitürk anteni türksata çevirme işlemine başlamadan önce aboneliklerin iptali için başvurduğunuz da bir süre sonra kanallarınız kilitlenecek ve normal izlenen favoriler de bile şifreli kanal uyarısı çıkacaktır. Eğer MDU 4 veya MDU5 tip bir Lnb kullanıyorsanız çanak anteni çevirmek yetmeyecektir. Bunun için Universal Lnb kullanmanız gerekecektir. Yani hem Lnb değişecek hem de çanak anteni Türksat42e doğru çevirmeniz gerekecektir.

Digitürk anteni nasıl ayarlanır?

Lnb değişiminden sonra eliniz de sinyal bulucu cihazınız varsa çanak antenin vidalarını gevşeterek sol tarafa doğru 42 dereceye gelene kadar çeviriniz. Doğru olan yönü bulduktan sonra vidaları sağlı sollu olarak sıkmanız halinde yüksek sinyali buldunuz demektir. Digitürk anteni türksata çevirme işlemini sinyal bulucu cihazınız yoksa güncel olduğuna emin olduğunuz bir uydu alıcısını televizyonunuza takarak sinyali buluncaya kadar hafif hareketlerle çanak anteni oynatınız. Sinyali bulduktan hemen sonra dikkatli bir şekil de çanak anteni sarsmadan vidaları sıkmalısınız.