loader

Balkonda çanak anten çeker mi?


Genellikle çatı katına çıkılamadığı zaman Balkonda çanak anten çeker mi diye araştırmalar yapılır. Bu gibi durumlar da öncelikle montaj yapılacak yerin çatı olması gerektiğini unutmayın. Evlerin dış yüzeyin de montajı yapılan çanak antenler bir süre dış cephe mantolama yaparken sökülebilir ve bir daha da şayet kira da oturuyorsanız ev sahibi tarafından bir yasak getirilebilir. Ayrıca balkondaki antenlerin üzerine üst komşunuzdan gelecek her hangi bir tehlikeye karşı da kesinlikle korumasız olacaktır. Üst kattan halı düşmesi, çamaşır, yorgan ve saksı gibi çizimlerin antenin üzerinde düşme riski oldukça yüksektir. Böyle bir durumda hem anten ayarınız bozulacak, bazen anten ayağı yerinden sökülecek ve bazen de antenin çok fazla yamulmasına sebebiyet vereceği için komple çanak anten değişimi de yapılabilir. Ayrıca kar yağışların da evin saçakların da toplanan karın düşmesi sonucu anteniniz parçalanabilir. Eğer gerçekten de çatıda oturan kişiler anten kurulmasına izin vermiyorsa, yöneticinizle sorunlar yapıyorsanız balkon ve yan duvarlara montaj yapmakta özgürsünüz. Çatı ya ve ya gerçek anlamda çanak montajı yapılması gereken yerlere izin vermeyen kişilerin sizlere nereye montaj yapılacağını da sunması gerekir.

Balkonda çanak anten çeker mi diye yer tespiti için birkaç adım izleyebilirsiniz. Balkona veya evin camından dışarıya doğru bakınız. Namaz kılarken dosdoğru olarak yöneldiğiniz cephe sizin Türksat42e yörüngenizdir. Yani Türk kanalları, tivibu, d-smart, digitürk Platformlarının yayın alacağı uydu anlamına gelir. Balkon ve cam tarafına doğru yönelerek namaz kılıyorsanız şanlısınız demektir. Çünkü anten kurulması için doğru cepheye sahipsiniz. Şayet tam ters olarak namaz kılınıyorsa veya dönülen yer de karşınızda çok yakın binalar varsa maalesef uydu montajın yapılamamaktadır.

2. bir seçenek şöyle. Balkonda çanak anten çeker mi merakınızın giderilmesi için pencereden dışarıya doğru bakın. Sizinle aynı cepheyi kullanan binaların yan duvarların anten olup olmadığına bakın. Anten varsa hangi anten olduğunu inceleyin. Evin karşı tarafında da anten varsa demek oluyor ki bir cephe türksat42e uydusunu almakta diğer bir cephe de gün batımına doğru dönerek Digitürk yayınlarının alınması veya hodbird yayınları için montaj yapılan yer demektir. Ayrıntılı ve daha detaylı olarak bilgiye sahip olmak için İstanbul Avrupa yakasın da ikamet ediyorsanız bizleri arayarak Balkonda çanak anten çeker mi diye bilgi alışverişin de bulunabilir ve uydu montajı için randevu alabilirsiniz.