loader

Televizyonun renkleri soluk


Televizyonların o kadar çok modeli var ki bu modellere yetişebilmek gerçekten olanaksız. Televizyonun renkleri soluk gibi bir görüntü elde ediyorsanız bunun için hemen teknik servisi aramanıza gerek yok. Oynamış olduğunuz bazı ayarlar sebebiyle ayarları değişen televizyonlar elektrik tüketimi yönünden daha az tüketilmesi için tasarlanan birkaç ayarı kontrol ediniz.

Bunlardan en başta olanı Enerji tasarrufu modunun açık olmasıdır. Bunun için kumandanızda yeşil yaprak şeklinde tuşu arayınız. Böyle bir tuş yoksa kumandanızın menü veya setting tuşuna basınız. Resim seçeneğine geliniz. Orada enerji tasarrufu diye bir yazı göreceksiniz. Karşısın da minimum veya daha farklı bir şeyde yazabilir. O kısmı tıklayarak kapalı konumuna getirin. Eğer o kısım kapalıysa aynı girmiş olduğunuz yer de görüntü ayarları kısmın da kullanıcı, sinema, doğal, canlı gibi terimler yer almaktadır. Bu seçeneğe tıklayarak canlı olan ayara getirdikten sonra ok tuşuna basınız. Bu işlemleri yaparak Canlı olmayan ve Televizyonun renkleri soluk gibi görünmesine neden olan ayarları düzelmiş olacaksınız.

Eğer bu iki seçenekte de istemiş olduğunuz gibi görüntü parlaklığı geri gelmediyse cihazınızın markasına göre yetkili servis ile görüşme sağlayabilirsiniz.

Yeni televizyonlar da oluşan bu sorunlar genel de anlattığımız olaylar yapıldığın da hemen hemen hepsinde başarılı sonuçlar elde edilir. Yalnız oluşan Ana kart ve Led sorunları ile karşılaşma durumu da yüksek bir ihtimaldir.