loader

Çanak antenin önünde bina var


Büyük kentler de yaşamın ne kadar zorlaştığını anlamak için Çanak antenin önünde bina var sorunu ile karşı karşıya kalanlara sormak gerekiyor. Çanak anteninizin her hangi bir sinyal sorunu olmazken birden televizyon da yavaş yavaş bazı kanallar da sinyalin gittiğini ve bir müddet sonra hiçbir kanalın çekmediğini fark ettiğiniz de uydu servisi firmalarını aramadan kapıya çıkarak yakınlarınız da yüksek katlı binaların inşaatının yapılıp yapılmadığını kontrol etmeniz gerektiğini düşünüyoruz.

çanak antenin önünde bina var

Hemen yanınıza veya uzakta bile olsa 20- 25 katlı bir binanın yapıldığını görüyorsanız öncelikle bu binanın yükselmesinin sona ermesini veya kaç kata kadar daha çıkacağını öğrenmeniz gerekir. Çünkü inşaat başlar başlamaz veya 10 katlı hale geldiğin de uydu servisi elemanlarını çağırarak farklı bir yere montaj yaptırsanız bile tekrardan üzerine kat çıkılması halinde uyducuya verdiğiniz para boşa gidecektir.

Sizlere birkaç önerimiz var. Pekiyi ne yapmalı?

  • Çanak antenin önünde bina var ve sizin apartman da çekmiyorsa evin sağ veya sol tarafın binayı kurtarıp kurtarmadığını inceleyin. Yüksek ve geniş bir bina yapılmasın halin de işiniz daha da zorlaşacağına emin olabilirsiniz.
  • Binanızın sağ tarafın da veya sol tarafındaki apartmanların çanak anteniniz etkilemeyecek kadar farklı bir yer cephesi varsa o binadan rica ederek çanak anteninizin onların çatısına montaj yaptırılmasını isteyebilirsiniz.
  • Merkezi uydu santrali kullanıyorsanız santralin yerini değiştirmeden tek bir tane çanak anteni komşunun evine montaj yaptırıp 4 adet santral kablosunu santrale kadar çektirebilirsiniz. Yalnız böyle bir durum da Uydu servisinden gelen kişilerden yeni kablo çektirmelerini, anten kırık dökük ise sıfır kaliteli anten almanızı ve montajı yapacak kişilerin daha dikkatli, kaliteli montaj yapmaları konusun da ricada bulunabilirsiniz.
  • Komşu anteni çekmiyorsa ve Türksat kablo tv yayını binanız da mahalleniz de yoksa Digitürk veta Tivibu platformalarına üye olabilirsiniz. Digitürk üyeliğiniz sayesinde 7 derece de bulunan Eutelsat7e uydusuna kolaylıkla bağlanabilirsiniz. Tivibu üyeliği sayesin de çok daha ucuza internet ile çalışan uydu alıcısı ile yayınları alabilmeniz mümkün.

Bu konu hakkında içinden çıkamadığınız her hangi bir durum varsa bizlere arayarak ücretsiz bir şekil de danışmak hizmetimizi sizlere sunabiliriz.