loader

Çanak antenden neden sinyal gelmez


Bugün sizlere Çanak antenden neden sinyal gelmez hatası ile ilgili birkaç bildiğimiz sözlerden bahsedeceğiz. En basit diye bilinen mesleklerden tutun da çok zor olan ve ölüm tehlikesi olan işlerde bile uzmanlık gerektiren yönleri mutlaka vardır. Pek kimsenin beğenmediği sevmediği yapmadan çekindiği meslekler bile uzmanlık hâklini almaktadır. Bu nedenle bir çanak anten ayarını bile ayarlarken profesyonel olarak yardım almalısınız. Size her ne kadar basit gibi görünse de kendiniz eğer tam manası ile bu işi yapmıyorsanız anten ayarlanın da çok zor olduğunu kendiniz yapmaya karar verdiğiniz anda göreceksiniz.

Çanak antenin doğru yönde olup olmadığı konusunda uzman ekiplerce yardım almaya gerek duymadan kendim yapacağım diyorsanız, dilerseniz sizlere birkaç ipucu verebiliriz. Anteni bir şekil de ayarladınız ve hazır olarak aldığınız uydu kablosunu uydu cihazının ve televizyonu ayarladınız. Fakat az önce ayarladığınız antenden sinyal bir türlü televizyona gelmemektedir. Çanak antenden neden sinyal gelmez yazı alttaki alt kategoriler ile devam etmektedir.

Anten kablosunu kontrol ediniz.

Anten kabloları çok kolay bozulan cisimlerdir. Az önce çalışan kablo şu anda çalışmayabilir. Buna şaşırmamak gerekir. Elinizde başka kablo varda denemek için onu kullanın. Eğer yoksa boyutunu ölçerek aynı metrajdan bir metre daha uzun olmak üzere uydu kablosu satın alın. Uçlarını doğru bir şekil de yaparak artı eksilerin birbirlerine değmemesine dikkat edin.

Uydu cihazını kontrol ediniz.

Çanak antenden neden sinyal gelmez? Uydu alıcınızın ayarlar menüsüne girerek Lnb ayarlarını kontrol ediniz. Diseqc seçeneğinin açık olmasına ve 1 ya da a seçili olmasına özen gösterin. Uydu kanallarınızın güncel olmasına dikkat edin. Eğer güncel olup olmadıpını bilmiyorsanız internetten bir kanalın güncel frekansını alarak uydu cihazında ki kanal ile birebir uyup uymadığını kontrol edin. Bir numara ile geri olmasına önemli değildir. Bazı cihazlarda 12.052 olan frekans 12053 olabilir. Bu önemli değildir.

Diseqc anahtarı kullanıyorsanız kontrol ediniz.

Fabrika hatası olan bir cihaz ile karşı karşıya kalmış olabilirsiniz. Bu nedenle diseqc iptal edip bir de düz bağlantı olarak denemenizi tavsiye ederim. Eğer böyle çalışıyorsa diseqc numaralarını kontrol ederek takmalısınız.