loader

Hangi uydu cihazını almalıyım?


Uydu cihazları marka ve modelleri o kadar fazla ki burada hepsinin tanıtımını yapmak imkansız. Pekiyi Hangi uydu cihazını almalıyım? Aslında bunu yapmak gereksiz de sayılabilir. Çünkü neredeyse bütün cihazlar aynı kapasite üzerinden çalışmaktadır. Menüleri ve cihaz özellikleri neredeyse aynı olan uydu cihazlarının sadece isimleri değişmektedir. Burada hangi cihazın ne işe yaradığı ve hangi özellikleri taşıdığı konusun da bilgi sahibi olmanız için birkaç özellikten bahsettik. Sizler bütçenizi sarsmadan en uygun cihazı televizyonunuza uyum sağlayarak alabilirsiniz.

SD yayın yapan uydu cihazları

Bu cihazlar sadece Sd yayın yapan yani Hd yayınları desteklemeyen uydu cihazları modelleridir. Bunlar ile yeni çıkan ve var olan Hd kanalları izleyemezsiniz. Şu anda Türk kanalları arasında popüler olanların neredeyse hepsinde iki tane frekans ve iki adet kanal var. Bunların bir tanesi Hd olan ve diğeri de olmayandır. Bu cihaz ile Hd olmayanı izleyebilirsiniz. Şu an için bu cihazları almakta sorun görünmüyor yalnız ilerleyen kısa zaman içerisinde bütün kanalların normal yayınlarını kapatması ve sadece Hd yayın yapan kanalların açık olması bekleniyor. Bu aşama da bazı müzik kanalları normal yayınlarını kapattılar bile…

HD yayın yapan uydu cihazları

Hd uydu cihazları ile hem Hd olan kanalları hem de olmayanları aynı anda izleyebilirsiniz. Çoğu kanalın HD kanalı da bulunur. Bu kanalları Hd olan yüksek kalite de izleyebilmeniz için cihazının Hd desteklemesi gerekir. Ayrıca bunu hatırlatmakta fayda var. Bazı eski uydu cihazların üzerin de HDMİ yazar. Bunun HD olduğu anlamına gelmeyebilir. Özellikle cihaz alırken kontrol etmenizi ve HD yayınların olup olmadığını kontrol ediniz. Hangi uydu cihazını almalıyım konusunda sizlere yardımcı olan bu konunun devamını da okumayı unutmayın.

4K Ultra Hd uydu cihazları

Aslında böyle bir cihazı almak şu an için gereksiz olsa da ilerisi için iyi bir yatırım olabilir. Çünkü şu anda 4k ultra Hd yayın yapan sadece TRT 4K kanalından başka yok. 4K Ultra Hd uydu cihazları çok fazla maliyet gerektiren cihazlar olduğundan dolayı bütçenizi sarsmayacak bir cihaz almanızı öneriyoruz. Yaklaşık olarak HD yayınları izleyebileceğiniz bir cihaz ile karşılaştırdığınız zaman 4K Ultra Hd uydu cihazları yaklaşık olarak 10 katı daha fazla bir maliyete sahiptir. Bu cihaz ile 4k yayın yapan kanalları izleyebilir ve yeni çıkacak olan kanalları da kanal listenize ekleyebilirsiniz.

İp tv uydu cihazları

Bu saymış olduğumuz uydu cihazları arasında yer alan İp tv uydu cihazları da tıpkı diğer özellikleri taşıyan uydu cihazlarından tek farkı internete bağlanabiliyor olmasıdır. Hem uydu yayınlarını izleyebilir hem de internet üzerinden Server kiralayarak aylık ve yıllık ödemeler ile ücretli bir şekilde yayınları izlemenize fırsatlar sunan uydu cihazıdır. Her cihazın özelliği farklıdır. Eğer ip tv özelliği için cihaz alıyorsanız ve bu özelliğini sıklıkla kullanacaksanız mutlaka kaliteli ve çok özelliği olan ip tv cihazlarını tercih etmelisiniz. Çünkü bazı cihazlar her ne kadar internete bağlanıyor gibi görünse de sınırlı sayıda özelliklere sahip olduklarını unutmayalım.