loader

Televizyon kanal arama


Televizyonlar evdeki dekoru tamamlamak için kullanılan en büyük objelerdendir. Her ne kadar aile mutluluğuna gölge düşürecek birkaç nedenleri olsa da genellikle hepimizin evinde bulunur. Çoğu defa yararından çok zararı vardır elbette. Ama he rne olursa olsun evin en güzel yerini televizyona ayırırız. Nedendir bilinmez ama iki kişinin bir araya gelmesi sonucu muhabbetin hasıl olması gerekirken belki de hiç hoşlanmadığımız karakterlerini yadırgadığımız insanları izlemeyi tercih ederiz. Neyse… Televizyonu tanıtacak birkaç sözden sonra şimdi de televizyonu televizyon kanal arama kısmına nasıl getireceksiniz bir de ona bakalım.

televizyon kanal arama

Her televizyon modeli kendine has özelliklere sahiptir. Sizler komşunuzun televizyonun da kanal araması yapıyor olabilirsiniz ama kendi televizyonunuzun hiçbir ayarını yapamamanız da çok doğaldır. Çünkü bir televizyon da kanal aramasını gerçekleştirebilmeniz için mutlaka daha öncelerden bununla ilgili birkaç detayı incelemiş olmanız gerekir.

Kanal araması nasıl yapılır?

Not: Burada anlatılacak olanlar sizin kullandığınız televizyon ile birebir uyumlu olmayabilir. Standart olarak kullanılan menülere göre anlatılmaya gayret gösterilmektedir. Sizler sadece söylenen sözcüğün eş anlamlısını bularak ayar yapabilirsiniz. Mesela, Ayar kelimesi yerine kurulum da yazabilir. Menü yerine Setting yazabilir.

Kumandanızın MENÜ – SETTİNG tuşuna basınız. Ardından ayarlar olan kısma veya uydu ayarları gibi olan yere giriş yapınız. Uydu ayarları bölümüne giriş yaparak diseqc kontrolü yapabilirsiniz. Diseqc Türksat kanalları için 1 numara, Avrupa kanalları için 2 numarayı seçmelisiniz.

Ardından buradan çıkış yaparak otomatik arama kısmına giriniz. Şifreli kanalları atma kısmı geldiyse buradan kutucuğu işaretleyip şifrelilerin gelmesine engel olabilirsiniz. Veya şifreli arama karşısında evet veya hayır yazar buradan istediğiniz seçeneği işaretleyebilirsiniz. Ağ araması kısmını da açık tutarak kanal aramasını başlatabilirsiniz.

Eğer çanak anten ayarlarınız, kablo bağlantılarınız veya konnektör uçlarınız da bir problem yoksa Televizyon kanal arama kısmını bitirmiş olacaksınız.