loader

Çatıya anten direği montajı


Özellikle çatıların onarımları sırasında Çatıya anten direği montajı yapılması gerektiğini düşünüyorsanız bunu gerçek anlamda bu işi yapanların yapması gerektiğini savunuyoruz. İlk önce yakınlarınız da bir demirciye anten direği siparişini vermelisiniz. Sizin her ne kadar bir tane çanak antene ihtiyacınız olsa da üç tane çanak anten montajının yapılacağını düşünerek direk yaptırmanız en iyi yapılan bir atılım olacaktır. İlerisini düşünerek bir şeyler yapmak size her zaman için bir şeyler kazandıracaktır. Çanak anten aralıklarını çok fazla pay vermemeniz de fayda var. Yaklaşık olarak 90 cm olan çanak antenlerin birbirlerine değmeyecek kadar bir pay bırakılması yeterlidir.

Pekiyi Çatıya anten direği montajı nasıl yapılır?

Çatı katını kullanmıyorsanız biraz daha şanslısınız demektir. Çünkü alt kısmı kullanmadığınız zaman anten direklerini istediğiniz gibi alt kısma montajını yapabilirsiniz. Öncelikle anten direğini uzun tutarak alt kısımda bulunan beton kısmına sabitleyerek ve üst tarafını da kalın direklere sabitleyerek biraz daha iyi bir şekilde tutunmasını isteyebilirsiniz. Bu işlemi çatıyı yapan kişilerin yapması sonucu anten direklerinin iyi bir şekilde sabitleyememe gibi bir durumla karşı karşıya kalabilirsiniz. Çatı işi ile uğraşanların veya uydu servisi firmalarının çatı anten direklerini sabitlemekte pekte başarılı oldukları söylenemez.

Çatıya anten direği montajı

Çünkü asıl meslekleri bu olmadıkları için başarılı olma ihtimalleri çok fazla yüksek olmamakla birlikte herkesin bir mesleğinin yapması gerektiğini bu konumuzda belirterek bunu en iyi demircilerin montajının yapabileceğini düşünüyoruz. Demircilerin anten direği montajını yapmalarındaki asıl amacın beton kısmına da sabitleyebilme ihtimallerinin de oldukça yüksek olduğudur. Çatıya anten direği montajı yaptırmayı düşünüyorsanız bizimle irtibat halinde olarak direği nasıl yapılacağı konusun da yardım isteyebilirsiniz.