loader

Uydu servisi ile ilgili servis fiyatları


Her sektörün kendine özel servis fiyatları vardır. Evinize özel olarak gelen servislerin bazıları kullandığınız marka tarafından ödendiğinden dolayı sizler ya hiç ücret ödemezsiniz ya da az bir miktar verirsiniz. Az miktar verdiğiniz için de eve gelen özel veya yetkili servis çalışanlarının parasının diğer bir kısmını da Markadan aldığını bilmekteyiz. Uydu servisi ile ilgili servis fiyatları ile ilgili kısa bir araştırma yaptık.  Bu araştırmanın sonun da bütün uydu servisin de çalışan firmaların fiyatlarının neredeyse aynı olduğunu gördük. En büyük ihtimal de bile 5 – 15 TL oynama ihtimali vardır. Bu da tamamen adres bilgilerine göre ve yapılacak işe göre değişeceğinden dolayı tamamen doğal karşılanmaktadır. İhtiyacınız olan işlemlerin yapılmasın da etkili olabilecek uydu sistemleri, sizlere sorunsuz bir televizyon keyfinin kapılarını açmaktadır.

Örnek fiyat listesi

Bu fiyatlar firmamızın servis fiyatları değildir. Uydu servisi işini yapan bütün firmaların ortalama fiyatları baz alınarak hesaplanmıştır.

  • Çanak anten montajı 50 TL ile 70 TL arası
  • Çanak anten ayarının yapılması 40 TL ile 60 TL arası
  • Lnb değişikliği 40 TL ile 60 TL arası
  • Anten kablosu değiştirme 50 TL ile 75TL arası
  • Çanak anten yer değişikliği 75 TL ile 100 TL arası

Uyducu servis fiyatları

Çanak anten tamirlerinin yapılması ve montajlarının yapılmasının servis bedeli aynı değildir. Bir arızanın giderilmesi ve Uyducu servis fiyatları belirlenmesi için sadece birkaç ayar yapılması ile sorun çözülecekken çanak anten montajını yapmak, anten montajı için yer belirlemek, montaj esnasında duvarın veya zeminin çok sağlam olmadığını görüp farklı bir yere montaj için yer değişikliğinin yapılması, montaj yapılmasının ardından bazı dükkan veya evlere kablo çekme işlemi montaj yapılma aşamasında ki harcanan sürenin iki katı olarak zaman harcanabilmektedir. Kablo çekiminin ardından silinmiş olan kanalların tekrardan ayarlanması ve aramanın bitmesini bekleme süresinin televizyon markasına göre değişir ama bir iki tane modelin saatler sürdüğünü söyleyelim. Şimdi sadece tek bir arıza için gidilmesi veya çanak montajı, kablo çekme, kanal arama veya ayarlama, kullanıcıyı memnun etmek için kabloların ip gibi duvar kenarlarından sabitlemek suretiyle getirmek arasın da çok fazla fark olduğunu hep beraber görmüş olduk. İşte tamda bundan dolayı sizin bir uydu servisi randevusu almanız çok fazla sabit fiyat vereceğiniz anlamına gelmemektedir.

Sizler iyisi mi telefon da ne yaptırmak istediğinizi söyleyin ve Uydu servisi ile ilgili servis fiyatları konusunda tam olarak paranın ne kadar çıkacağını sizlere aktarılmasını isteyin. Bu şekilde yaparsanız hem sizin için beklenmedik bir fiyat çıkmaz. Hem de tanımadığınız kişiler ile boşu boşuna pazarlık yapmak zorunda kalmazsınız.