loader

Tivibu 4k nasıl izlenir? yayın ne zaman başlar?


tivibu da 4k yayın var mı

Sizin televizyonunuz da 4k ultra hd özelliği olsa da kullandığınız tivibu, d-smart veya digitürk uydu alıcılarında 4k uyumlu olması gerekir. Tivibu 4k nasıl izlenir? Tivibu da 4k izlenebilmesi için mutlaka kullandığınız uydu alıcısı 4k uyumlu olması gerekir. Uyum sağlanmadığı zaman şu an ki uydu alıcısı ile ultra hd izlemeniz imkansız. En son ve en yeni teknolojilere ayak uydurmaya çalışan dijital platformlar, tivibu veya diğer platformların kullandıkları cihazları en son sürümler ile güncelleme yaparak kullanıcılarına sunmaları gerekir. aksi takdirde hiçbir şekilde 4k yayını alamayabilirsiniz.

tivibu ile ilgili sinyal sorunları yaşıyorsanız Eyüp uydu servisi sayfasını ziyaret ediniz

4k yayınlarının iletilebilmesi için kullanılan uydu alıcıları veya kendinden uydulu televizyonların içerisinde ki uydu alıcıların mutlaka ama mutlaka 4k uyumlu olması gerekir. sizin televizyonunuz en son çıkan ve 4k uyumluluğu esas olan önemli bir markanın güzel bir modeli olabilir. Bununla birlikte içerisinde ki uydu alıcısını taktığınız zaman 4k olan trt 4k kanalında hiçbir sinyal ve görüntü sorunu olmaksızın güzel bir şekil de izleyebiliyorsunuz.

Ama tivibuya üye oldunuz ama da önceden sık sık izlemiş olduğunuz trt 4k kanalını tivibu kanal listesin de göremediniz. Bu kanalın nasıl yükleneceğinin araştırmasını yaparken çeşitli uydu servislerine tivibu 4k nasıl izlenir sorusunu yöneltmenize rağmen işinize yarayacak düzgün cevaplar alamadıysanız o zaman bu makalemize kulak vererek en azından televizyonun 4k uyumluluğu ile tivibu arasındaki yakın bağlantıyı anlamak için bizleri dinleyebilirsiniz.

Tivibu 4k yayına ne zaman başlar?

Tivibu 4k ultyra hd nasıl izlenir konusunu araştırırken bazı haber sitelerinde tivibu 4k yayına ne zaman başlar diye bazı başlıklar gördüm. Yayınlanan haberlere de belirtildiği üzere 4k konusunda her hangi bir cihaz değişikliğinden söz etmezken bazı yeni üretilecek televizyonlar da nasıl ki kurulum yapılırken D-SMART ile kur, DİGİTÜRK ile kur veya normal türksat kanallarını tara özellikleri var ve bunları tıkladığınız zaman televizyon adeta bir uydu alıcısından yayın yapıyormuş gibi bu cihazlar ile birebir uyum içerisinde oluyorsa tivibu da yeni çıkan televizyonlar da eklenecek özellikle ile 4k yayınların izlenebileceğini anlatmışlardı.

Yani kısaca özetlemek gerekirse 4k uyumlu ama yeni çıkan belirli bir model olan televizyon sahibi olacaksanız o zaman tivibu kartınızı bu televizyona yerleştirerek 4k uyumlu kanalları da izleyebileceksiniz anlamına gelmektedir.