loader

Servis gelmeden tv kurmak


Yeni televizyonu alıp eve getirdiniz ama tv sizler Servis gelmeden tv kurmak istiyorsunuz. Televizyonun kurulumu için teknik servisi beklemek gerekli mi? Evet gerçekten de teknik servis olmadan televizyonu kurmak sıkıntılıysa o zaman neden bizlerden ücret isteniyor? İşte sizlere bu soruların tamamına yakın olan cevapları burada bulacaksınız. Kutusunda ve sıfır bir şekilde almış olduğunuz televizyonların neredeyse tamamını yetkili teknik servisin evinize gelip kutuyu açması ile tv kurulumu gerçekleşir. 

Çanak anten montajı resimli anlatım için tıkla

BONUS İÇERİK: Televizyon ve çanak anten sorunları ile ilgili uzman ekipten destek almak isterseniz Başakşehir uydu servisi sayfasını ziyaret edebilirsiniz

servis gelmeden televizyonu kurmak

Neden teknik servis beklenir?

Televizyonlar içerisi görünmeyen kapalı kutu içerisinde birkaç yerden taşıma işlemlerinden dolayı içerisinde zarar görme riski oldukça yüksektir. Ne şartlar altında taşıma işlemlerinin yapıldığını bilemediğimizden dolayı almış olduğunuz televizyonun kırık olarak kutunun içerisinden çıkması ihtimali vardır. Teknik servisi beklemeniz gereken durumlar da sizler acele ederek Servis gelmeden tv kurmak için kutuyu açtığınız da sağlam ve hiç zarar görmemiş bir ürün ile karşılaşırsanız ne ala. Yalnız sizin şansınıza ekranı kırık olan veya kenarları kırık olan bir ürün ile karşılaşman ız durumunda bunu almış olduğunuz mağaza veya aldığınız firmaya ıspatlamanız oldukça zor olacaktır.

Bazı riskleri almak istemiyorsanız ve yetkili teknik servislerin de ücretsiz olarak sizden hiçbir ücret talep etmeden televizyon kurulumuna geliyorlarsa benden sizlere tavsiye. Kendinizi riske atmayın ve televizyonun kutusunu kendiniz açmayın.

Yetkili servis tv kurulumuna gelmiyor, ücret istiyor

Bazı televizyon markaları sattıkları her ürün servis göndermez. Mesela bazı markalar 82 model yani 32 inç olan bazı televizyonlar için ücretsiz teknik servis göndermemektedirler. Bu nedenle televizyon alan kişiler de bu işlemleri beğenmeyerek sizi çağırıp para vererek televizyon kurulumunu yaptıracağıma kendim bana yakın bir tamirci bularak kurulumu onlara yaptırırım demektedirler.

Tv kurulumu için servis beklemek şart mı? Mademki servis gelmeden televizyon kurulumunu yapamıyorsak neden servis ücret talep ediyor diye sorabilirsiniz. Sizler de aynı durumdan şikayetçiyseniz, yani tv kurulumu için servis beklemek zorunda olduğunuzdan dolayı tv kurulumunu kendiniz açamıyorsunuz. Bunun yanında gelecek olan servisten sizlerden ücret talep ediyorsa o zaman sorumluluğun onlara ait olacağını ve kendiniz de kutuyu açmanız durumun da sorumluluğun bizlerde olmayacağını düzgün ve net bir şekilde ifade etmeniz halinde kutuyu kendiniz de açabiliyorsunuz. Ama bizler elbette böyle bir durumda yine de teknik servis beklemeniz gerektiğini savunuyoruz.

Televizyonların kargo taşıması ve birkaç yerden taşınmak zorunda bırakılan ürünler için kırılma riskleri fazla olması ile ekranların kırık çıkması ile de sizleri bir hayli yoracaklarına emin olabilirsiniz.

Yetkili servis tv kurulumu için ücret istiyor

Birçok televizyon markası küçük ekranlı olan televizyonların kurulumlarına servis göndermiyor. Böylece yetkili servis tv kurulumu için ücret istiyor olması gerçekten de şaşırtan bir durum olsa da ortada böyle bir gerçek var. Sanki küçük ekranlı televizyonlar onların ürünü değilmiş gibi ve bu ürünleri en kalitesiz malzeme ile üretilmişçesine bizler bunlara bakmıyoruz diyerek üvey evlat muamelesi yapmaktadırlar.

Küçük olan televizyonlardan az para kazanıyor ve büyük akranlar da büyük paralar kazanılıyor diye az kazandığım yerin desteğini yapmam bir mantık ile iş yapılması çok yanlış bir davranış olduğunu ve bu davranışları ile televizyon kullanıcılarını kırdıklarını tüm tv firmalarına ifade etmek isterim. Bizler uydu servisi firması olarak televizyon kullanıcılarının hangi markalar hakkında neler konuştuklarını, televizyon markaları hakkın da düşüncelerinin ne olduğunu ve yetkili servisler ile olan iletişimlerini çok iyi bildiğimizden dolayı hem kendi düşüncelerimizi hem de tamamen müşterilerin yorumlarını buraya yazmış olduk. Servis gelmeden tv kurmak konulu yazımızı beğendiyseniz o zaman diğer konularımıza da göz atabilirsiniz.