loader

Merkezi Uydu SistemleriMerkezi uydu sistemleri binanızda herkesin tek bir çanak üzerinden veya binanızın fazla çanaklardan kurtulması amacıyla yapılan binanıza güzel bir görünüm katan uydu sistemleridir. Merkezi santral çıkış sayısı 8-16-24-32-40. Binanız da 5 daire var ise her daireye ikişer televizyondan hesaplanırsa tam olarak 10 kablo çekilmelidir bunun için sizlere 16 çıkışlı santral gerekmektedir. Merkezi uydu sisteminde kullanılan çanak standarttır. Ancak kullanılan LNB farklıdır. Santral LNB ' si Tek çeşittir. Santral LNB'sinin 4 çıkışı bulunmaktadır bu çıkışlar santrale gider ve oradan evlerinize dağılmaktadır. Merkezi Santrale bir çanak daha bağlanıla bilmektedir yani iki çanak anten kurdurup merkezi santralden izleyebilirsiniz. Bu iki çanağı istediğiniz uyduya yöneltebilirsiniz.

Merkezi uydu sistemleri kullanıcıları Türksat Hotbird diğitürk gibi uyduları kullanabilmektedir.. Bir diğer çanaktan gelen kabloları da merkezi uydu sisteminin Bir diğer çıkışına koyabilir evlerinizde tek kabloyla hem türksat hem de hotbird uydularını izleyebilirsiniz. Merkezi Uydu sistemlerinde iki çanakla tüm bina izleyebilir ve binanız da kötü görünümden kurtarmış olursunuz. Merkezi santrali yağmur gören yerlerde tutmaktan sakınınız.

Merkezi uydu sistemini binanızın merdiven boşluğuna asansör boşluğu veya binanızın içerisinde yağmursuyu görmeyecek alanlara kurmalısınız. Merkezi uydu sistemine herkesin gelip kurcalamaması cihazın bozulmasına veya çıkışların yanmasına sebep olabilir. Merkezi uydu sistemlerinde sinyal yok gibi bir hata alıyorsanız bu işi bilen birine danışmanız gerekmektedir. Sizler için merkezi uydu sistemleri ile ilgili kafanıza takılan bir soru var ise bizlere ulaşıp bilgilendirme alabilirsiniz. Merkezi uydu sistemi taktırmak istiyor iseniz. Sizlere ücretsiz keşif servisi sağlamaktayız. Detaylı bilgi için bizleri arayınız. 

UYDU SERVİSİ İLETİŞİM HATTI
SERVİS :  0532 525 52 94
E-MAİL  : info @ ipekbilisim.com
Her Gün 07:00 - 23:00 Arası Hızlı Servis

istanbul Uydu Montajı

istanbul Çanak Anten Ayarı

istanbul uydu montajı istanbul uydu servisiUydu servisiistanbul uydu seriviistanbul uydu montajı

 

Bir önceki yayımlanan makalemiz de Uydu Servisi başlığı ile uydu montajı, çanak anten kurulumu ve uyducu Hakkında Bilgiler verilmektedir.