Uydu Servisi

İnternetsiz smart olmayan televizyona internet nasıl bağlanır

Başlık biraz karmaşık olabilir ama tam olarak demek istediğimiz aslında, internete bağlanmayan, internet özelliği olmayan yani smart led tv olmayan televizyona internet nasıl bağlanır?

Yani eski tüplü veya lcd olan bir televizyona nasıl internete bağlanabilir ki? Böyle bir şey mümkün mü dediğinizi duyar gibiyim. Evet. İnternet özelliği olmayan bir televizyonunuz varsa bu televizyona da tıpkı cep telefonu ile internete bağlanıyormuş gibi ve hatta en son çıkan bir led smart tv almış gibi kolaylıkla internete bağlanabileceksiniz.

İnternet özelliği olmayan televizyonu internete bağlayabilmek için açıkladığımız birkaç metot var. Bu seçenekleri sizler maddi durumunuza göre değerlendirerek cihazlar arasında bir seçim yürütebilirsiniz.

İnternet özelliği olmayan televizyona internet nasıl bağlanır?

Eski bir televizyonunuz var ve bu televizyonu internete bağlamak istiyorsunuz. Sizler için 3 farklı cihaz araştırdık. Bu 4 tane cihaz araştırdık. Bu 4 cihazdan hangisini alırsanız alın çok hızlı youtube, netflix ve hatta ip tv uygulamalarına bile kolaylıkla erişebileceksiniz.

İçersinde internet özelliği olan televizyonlar da bile internete hızlık bağlanabilmesi için en son teknoloji olması ve aldığınız televizyon markasının çok iyi olması gerekir. Aksi taktirde internete çok yavaş ve videolar takılarak bağlanırsınız. Ama interneti olmayan televizyona bağlayacağınız cihazlar da bu sorun yaşanmamaktadır. Tamamen internete bağlanmak için, yani tamamen internet özelliği olmayan televizyonu internete bağlayabilmek için geliştirilen bu cihazlar dan çok fazla memnujn kalacaksınız. Performans açısından birbirine yakın olan bu internete bağlanma cihazlarını gönül rahatlığı ile tercih edebilirsiniz.

İp tv özellikli uydu alıcısı ile televizyonu internete bağlama

Bazı uydu alıcıların da internete bağlanma özelliği vardır. Bu özellik sayesinde uydu alıcısında mevcut olan youtube uygulamasına ve hatta ip tv uygulamalarına kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Bu receiver uydu alıcıların da yüklenebilecek uygulamalar genel de bulunmaz ama youtube ve ip tv uygulamalarına kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Bunun için iyi bir marka uydu alıcısı almayı ve yanında bir de wi-fi adaptörü almalısınız. Uydu alıcıları her ne kadar internete bağlanma özelliği olsa da internet özelliği olmayan televizyon da youtube izleyebilmeniz için harici olarak satılan wifi adaptörüne ihtiyacınız var.

Bu cihaz ile uydu antenden kablo çekip izleyebilir, çanak anten olmadan tv kanallarını izleyebilir ve hatta internete de bağlanabilirsiniz.

Chromecast ile televizyonu internete bağlama

İnterneti olmayan televizyona internet nasıl bağlanır
İnterneti olmayan televizyona internet nasıl bağlanır

Chromecast, minik cihaz ile 2000 den fazla programı indirebilirsiniz. Yotube, Youtube tv, Netflix, Blue tv, Puhu tv ve ne kadar video film izlenebilecek uygulamalar varsa hepsini de indirip izleyebilirsiniz. Fiyat açısından biraz pahalıdır. Maddi imkanlarınıza göre burada belirtilen cihazlardan birini seçerek televizyonu internete bağlayabilirsiniz.

NOT: Bu cihaz sadece internet uygulamalarını çalıştırır. Uydu alıcısı gibi kullanamazsınız. Çanak anten kablosu bağlanmaz

Miracast ile internete bağlanamayan televizyonu internete bağlamak

Miracast cihaz da ChromeCast uygulaması gibidir. Bu cihaz ile de istediğiniz film, dizi, sinema ve youtube uygulamalarını indirerek tıpkı en son çıkan bir televizyon almış gibi internete bağlanabilirsiniz. Fiyat açısından sanırım ChromeCast cihazından biraz daha uygun olabilir.

NOT: Miracast cihazını uydu alıcısı gibi kullanmaz ve uydu anten kablosunu bağlayamazsınız.

Apple tv ile internete bağlanma

Televizyonu smart tv ye çevirme
Televizyonu smart tv ye çevirme

Apple tv adından da anlaşılacağı üzere iphone cep telefonunu tasarlayan şirkete ait olan bür üründür. Burada anlatılan ürünler den en pahalı olan ama performans açısından en kaliteli cihazdır diyebiliriz. 3. Nesil olan ürünler de mağaza uygulamalarını indirmeniz sizi biraz uğraştırsa da, 4. Nesil bir cihazı alırdanız cep telefonunuza uygulama indirir gibi kolaylıkla apple tv yi yönetmeniz mümkün.

NOT: Apple tv de Chromecast ve Miracast cihazları gibi uydu antene bağlanmaz ve receiver özelliği yoktur.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

TIKLA ARA 0532 525 52 94