loader

Garantili Uydu Servisi


Garantili uydu servisi

Garantili uydu servisi sözünü ilk kez duyuyor olabilirsiniz. Tanıdık ve tanımadık birçok uydu servisi firması çanak anten montajının garantisini vermez. Çünkü dışarda olmasından dolayı her türlü kaza bela çanak antenin başına gelebildiğinden dolayı garantinin verilmemesi konusun da haklılık payı elbette ki vardır. Bizler uydu anten servisi olarak yapmış olduğumuz çanak anten montajını tam bir ay boyunca sinyal kayması, çanak antenin yerinden sökülmesi ve bizim vidalama yaparken yapmış olduğumuz her hangi bir hatadan dolayı mağduriyet yaşarsanız garantisini veriyoruz.

Özellikle balkonlar da, evin yan duvarların da, cam kenarların da montajı yapılan çanak antenler çatıda olan antenlerden çok daha fazla risk taşımaktadırlar. Çatıdaki antenler sadece hava muhalefeti ile karşı karşıya kalmakta ve olumsuz bir durumda tamiri elbette yapılabilir. Ancak çok fırtına alan bir yerde olmadığı sürece duvarlara montaj yapılan çanak antenlerden çok daha fazla sağlam olmaktadır.

Ama evin duvarlarına montajı yapılan antenlerin üst kattaki komşularınızın balkonları veya camlarından saksı, halı, çamaşırlar veya ağır olan her hangi bir şey düşmesi sonucu anteniniz tamamen sökülüp kopabilir ve tamamen sinyal ayarını kaybedebilirsiniz. Hatta sokağınızdaki çocukların top ile oynama gibi bir alışkanlıkları varsa bu durum da anteninizi birkaç kere top çarpmasından sonra kullanamadan değiştirmek zorunda kalabilirsiniz. Bu durum da Garantili uydu servisi zararları karşılayamadığından ücret ile komple yenileme gibi bir durumla karşılaşabilirsiniz.

Garantili uydu servisinin şartları

Çanak anten ayarının yapılması veya montaj yapılırken birkaç malzemenin sizden geri kanalı bizden olmak şartı ile değil de bütün malzemelerin bizden karşılanması (yani satın alınması) durumun da bu garanti süresi verilmektedir. Neden böyle bir şart koyduk hemen açıklayalım. Eliniz de senelerdir kullandığınız çanak anten varsa ve bu antende eski olmasından dolayı sallanma esneme payı çok fazla olduğundan dolayı garanti kapsamında değildir.

Başka bir yerden satın almış olduğunuz komple çanak anten setlerinin de sadece duvara montaj kısımları yani anten ayaklarının duvardan sökülmesi sonucu garanti kapsamına alınır. Ayar bozulması sinyal kaybolması sonucu Garantili uydu servisi muamelesi yapılmamaktadır. Çok ince saclı çanak antenler olduğundan dolayı fırtınadan hemen yamulan ve çürük kablolardan dolayı hemen bozulan uydu kablolarının varlığı yüzünden bu şartı koymuş bulunmaktayız.

Bazı evler de evin yan duvarlarına, cam kenarına veya balkona montaj yapılmasının yasak olması durumun da tek yer olan çatıya montaj yapılabilir. Çatıda da sadece beton olan yerlere, kalın betonlu baca üstlerine, baca kenarlarına montaj yapılabilir. Bunun dışında eve zarar verebilecek çatı kısmına elemanlarımızca montaj yapılmamaktadır. Yalnız ev sahibinin veya çatıda çanak anten montajı yaptıran kişi tarafından sorumluluğu üstlenmesi durumun da montaj yapılabilir. Ancak bu durum da Garantili uydu montajı garantisi verilemez.

Garantili uydu montajı firması tüm bu şartların üstüne ilave etme ve bazı şartları kaldırma hakkını saklı tutmaktadır.