Uydu Servisi

Lnb ayarı, lnb ayarı nasıl yapılır?

Arkadaşlar bilindiği üzere evinizde çanak anten montajı yapmak isteyenler için ellerinde profesyonel bir uydu bulucu cihaz olmadığı için güzel bir lnb ayarı yapmak veya çanak montajını tamamlamak bir hayli zordur.

istediğiniz kadar güzel montaj yapın, sinyal kalitesini en yüksek dereceye ulaşacak şekilde bile ayarlayın lnb ayarı yapmadan hiç bir işe yaramaz. Bazı kanallarda donmalar, yayın kesilmeleri, sinyal kalitesi zayıf olan televizyon kanallarının sinyal yok sorunu ile karşılaşması an meselesi. 

Lnb ayarı nasıl yapılır?

Türksat lnb ayarı nasıl yapılır sorusunun cevabı aslında çok basittir en zor olan çanak anten montajını yaptıktan hemen sonra öncelikle lnb ayarı için bir receiver uydu cihazına veya aynı anda bakabileceğiniz bir televizyona bakmanız gerekmiyor. Eviniz de  uydu servisini çağırmadan kendiniz çanak anten montajını yaptınız. televizyona bakarak receiver uydu cihazınızın sinyal kalite ve seviyesini en yüksek dereceye kadar getirdiniz fakat yine de bazı kanallar çekmemektedir. Bunun nedeni ise türksat lnb ayarlamasının yapılmamasından kaynaklanmaktadır.

Türksat lnb ayarı nasıl yapılır?

Türksat lnb ayarı için şuna dikkat etmeniz gerekir. lnb nin ucundaki kablo tam olarak aşağı yöne doğru bakacak şekilde değilde yaklaşık bir santimlik açı ile lnb kablo takılan uç batıya bakacak şekilde ayarlanmalıdır. dümdüz aşağı yöne bakacak şekilde ayarlama yapılması veya doğuya doğru çevrilmesi durumunda trt dh kanalları , tv 8 kanal 7, Stv, kanal a, show tv kanalları ve bu kanallara bağlı olan diğer kanallarda sinyal yok sorunları ile karşılaşabilirsiniz.

Hodbird lnb ayarı nasıl yapılır?

Hodbird uydusu türksat uydusuna göre ters vaziyette lnb ayarı yapılmaktadır. lnb nin kablo takılan ucu gun batımına dogru cevrılmesı gerekmektedır. yani çanak antenin arkasından çanağın önüne doğru bakltığınız zaman lnb sola dogru dönük bir şekile olması gerekmektedir. Hodbird ln ayarı ile bütün kanalları sorunsuz bir şekilde izlemeniz mümkün olacaktır.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

TIKLA ARA 0532 525 52 94