Uydu Servisi

Nemo uydu cihazı kanal kurulumu nasıl yapılır

Uydu cihazlarının birbirinden farklı menü yazılımlarına sahip olması müşterilerin uydu servislerden destek almadan kanal kurulumunu yapmayı imkansız hale getiriyor. Nemo uydu cihazı kanal kurulumu birçok uydu alıcısından daha kolay olsa da, teknoloji ile yakından ilgilenmeyen kişilerin Nemo uydu alıcısına kanal yüklemeyi beceremediklerini görmekteyiz.

Nemo uydu cihazı satın aldınız ama bazı nedenlerden dolayı yeniden kanal kurulumunu yapmak istiyorsunuz. Nemo ve çok popüler olmayan uydu alıcısı markalarının üreticilerine telefon ile ulaşmak imkansız denecek kadar zordur. Bu yüzden satıcı ile iletişime geçmeniz ile sizlere yardımcı olunacaktır. Nemo uydu alıcısını ilk satın alırken her hangi bir sorun ile karşılaşmanız halinde Nemo yetkili servise götürmeden de bazı sorunları çözebilirsiniz. Mesela; Nemo uydu cihazı kanal yükleme, kanal kurulumu, tv kanalı ve radyo kanalı yükleme, kanal taşıma, kanal silme, uydu alıcısının çalışmıyor olması ve benzeri sorunlar için tek muhatabınız uydu alıcısını satın aldığınız kişidir.

Nemo uydu alıcısına tv kanalı nasıl yüklenir

Kendinden uydulu (dahili uydu alıcılı) televizyon kullanmayanlar ancak bir uydu alıcısı, kablo tv, karasal anten veya dijital platformlardan abonelik ile televizyonu izleyebilir. Nemo uydu alıcısı gibi bazı markaların  uydu alıcılarını satın almak bu seçenekler arasında gelir. Almış olduğunuz uydu alıcısının tv ve radyo kanallarını sildiğinizi varsayalım. Size uydu servisi çağırmadan da nemo uydu cihazına kanalların nasıl yükleneceğini anlatacağız.

NOT: Nemo kanal kurulumunu doğru yapmanıza rağmen kanallar yüklenmiyorsa, televizyon da sinyal yok hatası alırsınız. Tamir işlemi için Uydu servisi işletmelerinden yardım alınız. Dilerseniz televizyonda sinyal olup olmadığını nasıl anlarız makalesini okuyup da bilgi sahibi olabilirsiniz.

Televizyonu açtığınız da kanal yok, veritabanı boş, programlanmamış veya program yok gibi bazı uyarı metinleri ile karşılaşıyorsanız, Nemo uydu alıcısına kanal yükleme yapmanız gerektiğini bilmelisiniz.

  1. Öncelikle Nemo uydu kumandasının sol orta tarafında > Menü isminde bir tuş göreceksiniz. Bu tuşa basınız.
  2. Yine kumandanın ortasında bulunan > Aşağı Ok tuşuna basınız.
  3. Çanak anten resminin üzerine geldiğinizde sağ tarafta ki menü de > Frekans veya Transporder yazan bir yer göreceksiniz. Buraya giriş yapmak için Nemo uydu alıcısının kumandasından > Okey tuşuna basınız.
  4. Görmüş olduğunuz frekansların içerisinde 12380 – (V) dikey – 27500 frekansını bulmaya çalışın. (Bu frekans listede yoksa kırmızı tuş > Ekle tuşuna basıp ekleyin.
  5. Eklediğiniz frekansı seçip mavi tuş ile > Arama tuşuna basın. Karşınıza küçük bir uyarı penceresi çıkacaktır. Burada Ağ arama veya şebeke arama yazan yeri aktif edip kanal aramasını başlatın.

Saniyeler içerisinde Nemo uydu alıcısı kanal yükleme işlemi bitmiş olacaktır. Çanak antenden gelen sinyal seviye ve kalitesine göre televizyon ve radyo kanalları Nemo uydu alıcısına yüklenecektir. Uydu ayarında her hangi bir sorun varsa, tv kanalları hiç yüklenmeyecek ya da eksik yüklenecektir. 

Nemo uydu cihazı kanal kurulumu işlemi bittikten sonra kanallar sırası karışık yani sıralanmamış bir şekilde karşınıza çıkacaktır. Nemo uydu alcısına kanal taşıma işlemini yapmak için nemo uydu alıcıları hakkında bilgilendirici makalemizi okumaya devam ediniz.

Nemo uydu alıcısı tv kanalı taşıma

Nemo uydu alıcısı kanal kurulumu işleminden sonra kanalların sıralanmadığını göreceksiniz. Televizyonu izleyebilmek için mutlaka istediğimiz kanalların en üstte 1 numaradan başlamasını isteriz. Bunun içinde tv kanallarını istediğimiz numaralara taşımamız gerekir. Nemo kanal kurulumu bittikten sonra kanal taşıma yapmak için:

  1. Kumandanızın > Menü tuşuna basın.
  2. Hemen sağda > Kanal düzenleme göreceksiniz. Buraya giriş yapın.
  3. Kanal listesinden taşımak istediğiniz kanalın üstüne gelip > Okeye (Orta tuş) basın.
  4. Tek, tek bütün izlemek istediğiniz kanalları seçtikten sonra, taşımak istediğiniz yere gidip kumandanın > Sarı tuşuna basınız. Seçtiğiniz bütün kanallar taşımak istediğiniz numaradan aşağı kadar sıralanmış olur. Sonrasında sırasıyla yeniden düzenlemek için:
  5. TRT1 üzerine gelip > Okey tuşuna basın ve kanal listesinden 1 numaraya gidin. 1 numaranın üzerindeyken kumandanın > Sarı tuşuna basın. TRT1 TV kanalı kanal listesinden 1 numaraya taşınmış olacaktır. Aynı şekilde istediğiniz kanalı sırasıyla 2 ATV, 3 SHOW, 4 STAR, 5 KANAL D, 6 FOX, 7 KANAL 7, 8 TV8 şeklinde Nemo uydu cihazı kanal kurulumu ve kanal taşımayı yapabilirsiniz.

İşlem bittikten sonra nemo uydu alıcılarında her hangi bir kayıt et tuşu yoktur. Bu nedenle çıkış veya menü tuşuna basarak kanal kurulum menüsünden çıkabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

TIKLA ARA 0532 525 52 94