Uydu Servisi

Samsung tv kablolu kablosuz internete bağlanma ayarları

Samsung smart televizyonu internete bağlamak için kablolu veya kablosuz özelliklerini kullanabilirsiniz. Televizyonu internete nasıl bağlayacağınızı bilmiyorsanız Samsung tv internete kurulum makalesinden yararlanabilirsiniz.

Samsung smart tv’ler de bağlanmak için kablolu veya kablosuz seçeneğini seçip bağlanmanız mümkün. Bunun için öncelikle evinizde hızlı bir internetinizin olması gerekir. Ya da komşunuzdan internet kablosu da çekebilir veya çok yakın olan birinden wi-fi şifresi alarak da bağlanabilirsiniz.

Öncelikle televizyonun internete bağlanma seçenekleri arasında kablosuz bağlanma özelliği varsa samsung televizyonu kablosuz internete bağlanma daha zahmetsiz ve kolay olacaktır. En azından internete kablosu çekmek zorunda kalmazsınız. Televizyonun kablosuz internete bağlanma özelliğini aktif edemezseniz o zaman da mutlaka bir cat5 veya cat6 internet kablosu ile bağlanmanız gerekecektir.

Samsung smart tv kablosuz internete bağlanma ayarları

Samsung televizyon kumandasından >MENÜ tuşuna basın. Açılan sayfa da aşağıda > AĞ veya > AĞ AYARLARI yazacaktır. O kısma gelerek >OKEY tuşuna basın.

İPUCU: Samsung tv kurulum için buraya, Samsung tv kanal taşıma için buraya tıklayın.

Burada Kablolu ve kablosuz seçeneği karşınıza çıkacak. Kablosuz seçeneğine gelin. Eğer burada direk olarak kablosuz ağları arayabiliyorsanız ne mutlu size. Hiçbir sorun yok demektir. Eğer kablosuz bağlantıyı seçtikten sonra WİFİ LAN ADAPTÖRÜ BAĞLAYIN gibi bir şeyler yazıyorsa o zaman samsung televizyonunuz da kablosuz özelliği yok demektir. Bunun için alışveriş merkezlerinden veya bir uydu servisi firmasından samsung tv uyumlu wifi lan adaptörü alıp televizyonun usb girişine bağlayıp televizyonun kablosuz özelliğini aktif hale getirebilirsiniz.

Bulunduğunuz ekranda > AĞ YENİLEME veya AĞ ARAMA yazısına tıkladığınız da mevcut olan ağların listesini göreceksiniz. Burada kullanmak istediğiniz ağ ismine tıklayıp çıkan ekranda wifi şifresini giriniz. Ardından >NEXT>İLERİ>TAMAM tuşlarından her hangi birine tıklayıp samsung televizyonu kablosuz internete bağlanmasını sağlayın.

Bulunduğunuz menüden çıkarak smart tv bölümüne giriş yaparak samsung televizyonun izin verdiği yerlere internet ile giriş yapabilirsiniz.

Samsung televizyonu kablo ile internete bağlanma ayarları

Samsung televizyonların yeni çıkan modellerini kullanıyorsanız kablosuz olarak internete bağlanabilirsiniz. Modemin televizyona uzak olması veya televizyonun hemen yanın d a modemin olması durumun da, televizyonun kablosuz internete bağlanma özelliğini kullanmak yerine televizyonu kablo ile internete bağlanmayı tercih edebilirsiniz.

Öncelikle önceden temin ettiğiz internet kablosunun bir ucunu modemin arkasındaki 1, 2, 3, 4 yazan girişlerden boş bir tanesine takınız. Ardından kablonun diğer ucunu ise samsung televizyonun hemen arkasında bulunan >LAN yazan yere takınız. Sonrasında sizler hiçbir ayar yapmadan da televizyon kendiliğinden kablo ile internete bağlanacaktır. >SMART TV menüsüne girerek internete bağlanabilirsiniz.

Eğer kabloyu bağlamanıza rağmen samsung televizyon internete bağlanmıyorsa o zaman > MENÜ > AĞ AYARLARI > KABLOLU İNTERNETE BAĞLANMA kısmına gelip >OKEY tuşuna basıp > İLERİ tuşuna basınız. Eğer modem girişi, televizyon kablolu internet girişi ve kullandığınız internete kablosunda her hangi bir sorun yoksa televizyonun internete bağlanması gerekir.

Burada anlatılanları birebir uygulamanız halinde Samsung smart tv televizyonun internet bağlantısını yapmış olacaksınız. Televizyonun kablosuz özelliği çalışmazsa Kablosuz wifi cihazı adaptörü almanız gerekir. Siteler de satılan wi-fi adaptörü televizyonunuza uyum sağlamayabilir. Bunun için satın almadan önce telefon numaralarımızı arayıp sorgulama yapabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now ButtonTIKLA ARA 0532 525 52 94