Uydu Servisi

Samsung tv kanal taşıma ve silme nasıl yapılır RESİMLİ

Samsung televizyonlar kanal taşıma açısından en kolay smart kendinden uydulu televizyonlardır. Kullanıcıyı sıkmadan onlarca kanalı aynı anda taşıma imkanını sizlere vermektedir. samsung tv kanal taşıma için yapmanız gerekenleri burada sizlere listeledik. Ayrıca acaba doğrumu yapıyorum yoksa yanlış bir şeyleri mi oluyor demenize olanak vermeden bütün yapacağınız işlemlerin fotoğraflarını da paylaşıyoruz. Sizler gönül rahatlığı ile samsung tv kanal taşıma ve kanal silme işlemlerini yapabilirsiniz.

Anlatacağımız bu samsung kanal taşıma ve kanal silme işlemini yapabilmeniz için öncelikle kanalarınızın önceden yüklenmiş olması gerekir. eğer kanal listeniz güncel değilse, çekmeyen kanallar varsa, eski listeyi kullanıyorsanız bir önceki yazımız olan Samsung tv kurulum sayfasına tıklayıp kanalları kurmalısınız.

KANALLARI YÜKLEMEDİYSENİZ Samsung tv kurulum ve uydu kanal yükleme SAYFASINI ZİYARET EDEBİLİRSİNİZ.

Samsung kanal taşıma ile başlıyoruz

Samsung tv kumandanızın MENÜ yazan yere tıklayınız. Tıkladığınız anda aşağıda yer alan resimde gördüğünüz bir sayfa açılacaktır.

samsung tv kanal tasima ve silme nasil yapilir RESIMLI

Bu sayfada gördüğünüz üzere solda yer alan bazı simgeler mevcut. Bu simgelerden üçünce sırada yer alan YAYIN kısmına gelerek kumandanızdan Ok tuşuna basmalısınız. Sonradan farklı bir menü açıalcaktır. Burada üstten aşağıya doğru gelerek KANALI DÜZENLE KISMINA tıklayınız.

Burada bütün kanalların yüklenmiş olduğu kanal listesini göreceksiniz. Kanallar 1, 2, 3, 4, 5 şeklinde numaralandırılmış ve ayrıca her bir kanalın en başında bir tık işareti var. Sizler kanalı seçtiğiniz anda o kutucuk dolacak ve sizler kanalı seçip seçmediğinizi bu sayede anlayacaksınız.

samsung tv kanal tasima ve silme nasil yapilir RESIMLI1
samsung tv kanal taşıma

Sol tarafta Numara değiştir,

Kilit,

Sil

ve Tümünü seç bölümünü görmektesiniz. Bu bölüm sayesinde kanal taşımasını yapacağız. Şimdi ilk olarak listenin en başına gelerek kanal sıralamasını değiştirmek istediğiniz favori kanallarınızı tek tek kumandanızın ortasında bulunan Ok tuşu ile seçiniz. Tek tek seçerek aşağıya doğru en sona kadar seçim yapınız. Toplu taşıma ile kolaylıkla yapılabilmektedir. Yanlışlıkla seçmiş olduğunuz kanalın üstüne gelerek ikinci bir kez bastığınız da işaret kalkmış olacak.

samsung tv kanal tasima ve silme nasil yapilir RESIMLI3
samsung televizyon kanal taşıma nasıl yapılır

Kanalları seçtikten sonra dikkatli bir şekilde kumandanızın ok tuşlarının hemen yanın da sol tarafa işaretin gelmesi için soldaki tuşa basınız. Bazı modellerde ses kısma içinde kullanılıyor. İşaret sol tarafta bulunan numara değiştir kısmına geldiğinde ok tuşuna basınız. Liste de örnek olarak TRT 1 + (25) Yazacaktır. Bunun anlamı sizler şu anda trt1 kanalını ve beraberinde 25 tane kanalı daha taşıyorsunuz anlamına gelmektedir. Şimdi bu kanalları listenin başına doğru yavaşça götürelim. 1 veya 2 numaraya gelerek Ok tuşuna basıp kanalları buraya bırakalım.

samsung tv kanal tasima ve silme nasil yapilir RESIMLI4

Şimdi seçmiş olduğunuz kanalların tümünü burada göreceksiniz. Tekrardan listenin en başına bazı kanalları koymak istediğiniz de az önce seçmiş olduklarınızdan tekrardan favorilerinizi seçerek aynı işlem ile 1 2 numaralı yerlere taşımayı yapabilirsiniz.

Samsung smart tv kanal silme nasıl yapılır

samsung tv kanal tasima ve silme nasil yapilir RESIMLI5
samsung tv silme nasıl yapılır

Ksamsung tv lerde kanal silme de tıpkı kanal taşıma ile aynıdır. Yukarıda anlattığımız gibi aynı kanal listesi menüsündeyken bu işlemi yapacağız. Sizler az önce kanal taşıma için kanalları tek tek seçiyordunuz ya, aynı şekilde silmek istediğiniz kanalları kanallar listesinden tek tek seçiniz ve sol tarafta bulunan SİL tuşuna gelip ok tuşuna basınız. Kanallar silinsin mi diye bir uyarı göreceksiniz. Bu uyarıya da evet diyerek kanalların silme işlemini gerçekleştirmiş olacaksınız. Kanal silme ile ilgili resim aşağıda verilmiştir.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Menü aynı fakat benim TV de Yayın kısmı yok. Sinirden kırasım geliyor. Bir türlü kanal düzenleme ile ilgili bir bölüm bulamadım.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now ButtonTIKLA ARA 0532 525 52 94