Uydu Servisi

Samsung tv kurulum ve uydu kanal yükleme

Samsung dahili uydu alıcılı televizyonlar ülkemizde çok fazla tutulan modellerdendir. Bu televizyonları sizlerde tercih edenler arasındaysanız kendinizi şansı hissediyor olabilirsiniz. Sizi tebrik ederim güzel ve kaliteli bir televizyon alma tercihinde bulundunuz, yalnız bunun ayarlarını yapmakta zorlanabilirsiniz. Özellikle merkezi uydu sistemleri kullanan bir binada oturuyorsanız bu televizyonları ayarlamak sizin için biraz zahmetli olabilir.

Bizler sizler için Samsung tv kurulum ve uydu kanal yükleme işlemlerini anlattık. Samsung smart tv kurulumu nasıl yapıldığını gösteren resimler, samsung televizyon uydu kurulumu ve farklı bazı yaraların nasıl yapıldığı konusunda birkaç bilgiyi sizler ile paylaştık. Umarım bu yazımızın sonucunda televizyonunuzu ayarlamış olursunuz.

Samsung smart tv kurulumuna başlıyoruz

Samsung tv kurulum ve uydu kanal yukleme1
Samsung tv kurulum ve uydu kanal yükleme

İlk önce kumandanızdan menü tuşuna basınız. Orada altta gösterildiği üzere bir menü çıkacaktır. Bu menüden aşağıya doğru indiğimiz de yayın yazan ve çanak anten resmi olan bir bölüm göreceksiniz. Orayı gördüğünüzde Ok tuşuna basınız.

Kumandanızın tam ortasındaki Ok tuşundan bahsediyoruz. Ok Tuşu Okey teriminin İngilizcesinin kısaltılmış olanıdır. Listede Otomatik arama, manuel arama, kanal ayarları gibi yazılar göreceksiniz. Samsung tv kurulumu yapılırken bu menüler genelde aynıdır. En son çıkan samsung smart tv kurulumu da buna benzerdir. En altlarda bir yerde Kanal ayarları yazar. Resimde de gördüğünüz gibi oraya geldiğiniz zaman Ok tuşuna basınız.

Manuel arama kısmından kanalları arayın

Samsung tv kurulum ve uydu kanal yukleme3
Samsung tv kurulumu

Burada Manuel arama ve en altta yer alan uydu sistemi linki vardır. sizler ilk önce uydu sistemi yazan yere giriniz. Giriş yaptığınız da lnb ayarları diye bir yer göreceksiniz. Oraya giriş yapın ve diseqc yazan yeri 1 / 4 yazmasına dikkat edin. Bu seçeneği yapmazsanız merkezi uydu sisteminde televizyon çalışmaz. Sonrada geri gelerek tekrardan manuel arama yazan yere geliniz.

Manuel arama kısmına giriş yapın.

Samsung tv kurulum ve uydu kanal yukleme4
Samsung uydu kanal yükleme

Orada daha önceden seçilmiş olan uydu listesini görecekseniz. Televizyonu karıştırmadıysanız Türksat ve Hodbir yazacaktır. Sizler de Türksat42E yazan yere gelip Ok tuşuna basınız. Ardından Tarnsporder, Tarama modu, şebeke arama ve sinyal bilgisi ekranı görünecektir. Transporder yazan yere gelip Ok tuşuna basınız. Burada kayıtlı bulunan frekans listesini göreceksiniz.

Samsung uydu ayarlama işlemleriniz başarılı bir şekilde kaydedilmesi için mutlaka bu işlemlerin her birini yapmalı ve eksik bir şey yapmamalısınız. Ok tuşuna bastıktan sonra frekans listesin de şu anda kullanılan Türksat şebeke arama frekansı olan 12380 V 27500 numarasını bulmaya çalışın. Bu numara ortalarda bir yerde bulunur.

Samsung tv kurulum ve uydu kanal yukleme5
Samsung televizyona kanal yükleme

Eğer bulamazsanız veya liste çok karmaşık olduğu için gözünüzden kaçma endişesini taşıyorsanız, kumandanızdan en aşağıya inene kadar parmağınızı kaldırmayın. En aşağıda  > yeni yazan bir yer göreceksiniz. Buraya geldiğinizde Ok tuşuna basınız. Ayrıntılı resim samsung manuel arama için hazırlanmış olan resimde görebilirsiniz.

Burada frekans yazan yere 12380 Polarizasyon V Dikey sembol yazan yere de 27500 numaralarını girip kaydet tuşuna basınız. Sonrada bu resimde söylenmiş olduğu gibi samsung kanal tarama modu > yalnızca ücretsiz kanallar yazan yere getiriniz. Ardından altta bulunan şebeke arama kısmına da etkinleştir deyip altta buluna Ara kısmına tıklayınız.

Samsung tv kurulum ve uydu kanal yukleme6

Burada ki resimde de gördüğünüz gibi televizyon kanal taramasını gerçekleştirecektir. Bu andan itibaren sizin yapacağınız bir şey yoktur. Kumandayı elinizden bırakarak beklemeye koyulmalısınız. Eğer kanal sayısını az bulursa veya istediğiniz kanalları bulamazsa çanak anten ayarlarınızın bakılması amacıyla bir uydu servisi firmasına kontrol ettirebilir ve konu ile ilgili olarak onlardan yardım isteyebilirsiniz. Eğer İstanbul Avrupa yakasında ikamet ediyorsanız sizlere firmamızın profesyonel çalışma arkadaşları da yardımcı olabilirler.

Bu makaleyi beğendiyseniz SOSYAL MEDYA HESAPLARINIZDAN paylaşıp arkadaşlarınızda aynı sorunları halletmesini sağlayabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

TIKLA ARA 0532 525 52 94