Uydu Servisi

Show max sinyal yok ve çekmiyor sorunun çözümü

Show max tv de sinyal yok mu yazıyor, sorunun çözümünü bulamıyor musunuz?? Ayrıca kanal da parazitlenme, donma, gidip gelme ve bazen çekiyor bazen de çekmiyor hatasi ile mi karşılaşıyorsunuz? O zaman sizler için hazırlamış olduğumuz makalemizi okuyabilir

Show tv’nin kardeş kanalı Show max tv de Show tv de yayınlanan eski dizi ve programları mı islemek istiyorsunuz? Show max tv sinyal yok hatası ile ilgili bilgi sahibi mi olmak istiyorsunuz? Ayrıca bütün kanallar çekmesine rağmen neden Show max tv neden çekmiyor biliyor musunuz?

Show max tv sinyal yok arızası ile karşılaşan müşterilerimiz, bu yazımızı okuyarak uydu servisi ve teknik servis çalışanlarından yardım istemeden de show max tv sinyal yok sorununu çözebilirler. Show max tv çekmiyor ve tv kanalının neden çekmediğini öğrenip aynı zaman da Show max tv de yayınlanan programları kaçırmak istemiyorsanız Show tv sinyal yok arızasını hemen çözmeniz gerekir. Sinyal yok ne demek olduğunu bilmiyorsanız buraya tıklayın.

Show max Show tv’nin kardeş kanalı olarak yayın hayatına başladı. Show tv max tv’ de eski show tv yayınlarını izleyip keyifli vakit geçirebilirsiniz. Aynı zaman da kendine özel yepyeni programlar ile de Show max tv kanalını izleme şansını elde edebilirsiniz.

Show max neden çekmiyor?

Show max sinyal seviyesi az olan tv kanallarından biridir. Eğer çanak anteniniz paslı, kırık, yamuk, vidaları gevşek ya da sinyal seviyesi ile kalitesinde azalma varsa Show max tv çekmez. Bu şartlar altında Show max tv sinyal yok arızası ile karşı karşıya kalmanız gayet normaldir.

Çünkü Show max tv neden çekmiyor diye bizi arayıp randevu alan birçok müşterimiz de az önce anlattığımız arızalarla karşılaşmaktayız. Sizde de burada anlatılan olumsuzluklar varsa Show max çekmez, donar, bazen çeker bazen çekmez, kanal da titreme meydana gelir ve aralıklarla Show max tv de sinyal yok yazar.

Show max hd çekmiyor

Televizyonlar da HD yayın kalitesi tam anlamıyla faaliyetlerini tamamladıktan hemen sonra, bir çok kanalın HD yayın veren televizyon kanalı çıkmış durumda. Bazı yerel tv ile maddi olarak sıkıntı da olan televizyon kanalları hariç, birçok kanalın HD yayın kalitesinde yayın yapan 2. Bir televizyon kanalı vardır. Show max HD kanalı da işte bu kanallardan biridir.

Show max hd çekmiyor ise Hd olmayan Show max tv kanalını açın. Çanak anten sinyal seviyesinde hiç bir sorun yoksa Show max tv sd (hd olmayan) açılması gerekir. Bu kanal açılıyorsa bu kez de Show max hd kanalının frekansını kontrol ediniz. Frekans doğru ise Show max hd kanal frekansını uydu alıcısı ya da dahili uydu alıcılı televizyonunuzun manuel kanal arama kısmına yazarak sinyalin gelip gelmediğini kontrol ediniz.

Show max sinyal yok hatası devam ediyorsa show max hd kanalını silin ve yeniden kanal taraması yapın. Bu durum da show max tv çekmiyor hatasını tamamen çözmüş olmanız gerekir. Eğer sorun devam ediyorsa bir uydu servisi ile iletişime geçerek Show max çekmiyor hatasından kurtulabilirsiniz.

Show max tv donuyor, gelip gidiyor sinyal yok yazıyor

Show max sinyal yok sorunu devam etmesi ile birlikte burada anlatılanları da yapmanızı rica ediyoruz. Eğer Show max tv çekmiyor diye çanak antenci çağırmak istemiyorsanız o zaman burada anlatılanları da yapmanız gerekir. Öncelikle Show max tv de sinyal yok yazıyorsa sinyal ayarı veya daha önemli bir sorun olmasından kaynaklanan bir arıza alıyorsunuz demektir. Bunun sonucunda bir çok yere bakmanız gerektiğinden dolayı yukarı da anlattıklarımıza bakmanızı öneriyoruz. Eğer Show max tv çekiyor ama donuyor, bazen sinyal yok diyor, kanal da parazitlenme oluyor, kanal açılmıyor, aralıklarla çekiyor, çekip tekrar sinyal yok diyorsa mutlaka;

  1. Çanak anten kablosunu kontrol ediniz. Yıpranmış, kopuk, kablonun kabuğu soyulmuş veya çok eski ise Show max tv çekmez.
  2. Çanak anteniniz çok eski, paslı, yamuk yumuk, ayarı düzgün olmayan, çok çekmeyen bir yerde veya Show max ile birlikte diğer bazı kanallar da çekmiyorsa uydu ayarını yaptırın ya da çanak anteni değiştirin.
  3. Televizyonunuz ya da uydu alıcınız Show max frekansını algılamıyor olabilir. Farklı bir uydu alıcısı ile deneme yanılma yöntemini kullanarak arıza tespitini yapmalısınız.
  4. Lnb arızası ile de show max sinyal yok hatası alırsınız. Bir uydu servisi uzmanı olarak birçok lnb arızasında show max tv kanalının arızadan etkilendiğini görmekteyiz. Lnb değişikliği yaparak show max tv kanalının çekip çekmediğini deneyebilirsiniz.
  5. Çanak anten uzun bir direğe bağlıysa anten direğinin sallanması sonucu show max tv çekmeyebilir ya da kanal da sinyal yok arızası ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Sallanan çanak anten direğini sabitleyin ya da kısaltıp Show max sinyal seviyesini de en iyi şekilde yükselterek yeniden çanak anten ayarını yaptırın.

Show max sinyal yok hatası çözemediniz mi?

Burada anlatılan bilgiler tamamen doğru bilgiler verilerek çok uzun yıllardır uydu servisi çalışanları tarafından yazılmıştır. Yazılan bilgileri doğru bir şekilde hata yapmadan dikkatli bir şekilde yaptıysanız veya en azından yapmayı denediyseniz Show max tv sinyal yok arızasını çözmüş olmanız gerekir. Tüm çabalarınıza rağmen Show max çekmiyor ya da kanal da parazitlenme ile gidip gelmeler devam ediyorsa mutlaka bir uydu servisinden destek almanız gerekir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

TIKLA ARA 0532 525 52 94