Uydu Servisi

Televizyon bir kanalda takılı kaldı sorunu çözümü

Televizyon veya uydu alıcınızın bir kanal da takılı kalması ile ilgili sorunun çözümüne ulaşmak için bu makalemizi okuyabilirsiniz.

Özellikle son zamanlarda popüler olan mini uydu cihazları bir kanal da takılı kaldığı zaman yedek kumandanız da yoksa pekte yapılacak bir şey yok diye düşünebilirsiniz. Üzerin de düğme olmadığından dolayı çok fazla müdahale edilemen bu cihazların daima yan sanayi bile olsa yedek kumandasını evde bulundurmak gerekir.

 Televizyon bir kanalda takılı kaldı sorunu ile gelen bir çok kişinin ardından bu yazımız da yazılanları uygulamanız halin de sorunun çözümüne biraz daha yaklaşabilirsiniz. 

Uydu cihazı bir kanal da takılı kaldı

Uydu cihazınızın kanal da takılı kalmasının asıl nedenini kumandadan aramalısınız. Cep telefonunuzddan telefon kamerasını açınız. Ardından kumandanın gözünü telefonun kamerasına doğru tutunuz. Bir düğmeye basın ve telefon ekranından kumandanın gözünde ışık olup olmadığına bakın. Telefon ekranında kumandanın gözün de ışık geliyorsa kumandanız sağlam sorun uydu cihazın da demektir. Her hangi bir ışık yoksa kumandanız arızalı veya pili bitmiş anlamına gelir. Yeni piller takarak tekrardan deneyebilirsiniz.

Dahili uydu alıcılı televizyon takılı kaldı veya dondu

Dahili uydu alıcılı televizyon bir kanal da takılı kaldıysa televizyonu kapatıp yeniden açınız. Sorun halen devam ediyorsa televizyonunuzun kanal değiştirme düğmeleri varsa o düğmelere basınız. Düğmeler de çalışmıyorsa yani Televizyon bir kanalda takılı kaldı sorunu devam ediyorsa  televizyonun anakartı ile ilgili bir problem olabilir. Bu nedenle yetkili teknik servisi aramanız gerekir. 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now ButtonTIKLA ARA 0532 525 52 94