Uydu Servisi

Televizyon da sadece yabancı kanallar çıkıyor

Televizyon da Türk kanalları çıkmıyor ve sadece yabancı kanallar çıkıyorsa bilgi almak için doğru sayfadasınız demektir. Eğer uydu servisinden yardım almak istemiyorsanız ya da maddi durumunuz iyi değilse bu makalemizi sonuna kadar okuyarak televizyon da neden sadece yabancı kanallar çıkıyor ve uydu da Türk kanalları çıkmıyor sorununa çözüm bulabilirsiniz.

Uydu da sadece yabancı kanallar çıkıyorsa ve Türk kanalları çıkmıyorsa bu sorunu kendiniz yapabilmeniz büyük bir ihtimaldir. Çünkü televizyon da yabancı kanalları çıkıyorsa siz büyük bir ihtimalle televizyonun ya da uydu alıcısının anten ayarı menüsünü yanlış yapıyor olabilirsiniz. Bu nedenle mutlaka televizyon da sadece yabancı kanallar çıkıyorsa mutlaka burada yazılanları yapıp televizyonun ayarlarını yapabilirsiniz.

Uydu da sadece yabancı kanallar çıkıyor

Televizyon ve uydu alıcısından kanal araması yaptığınız da anten ayarı ve çanak anten yönüne göre televizyon kanalları yüklemeye başlar. Eğer uydu anteniniz Türk kanallarını çeken Türksat uydusuna dönükse o zaman sadece Türk kanalları yüklenir. Uydu anteniniz yabancı uyduya göre ayarlandıysa o zaman da televizyon da sadece yabancı kanallar çeker.

Bizler uydu servisi olarak bize ulaşıp televizyon da sadece yabancı kanallar çekiyor ve Türk kanalları çekmiyor diye ulaşıp randevu alan Müşterilerimiz çok fazla oluyor. Uydu da sadece yabancı kanallar çıkıyor şikayetini çözmek için müşterilerimize gittiğimiz de televizyon ver uydu cihaz ayarlarının yanlış olduğunu görüyoruz. Bazen de sorun çanak anten de ve farklı bir parçanın bozuk çıkmasından kaynaklanabilmektedir. Sizde eğer kanal araması yaptığınız da televizyon da veya uydu da sadece yabancı kanallar çıkıyor ise kendiniz de tamirini yapabileceğiniz bir arızanın kaynaklanabileceğini unutmamak gerekir.

Televizyon da sadece yabancı kanallar çıkıyorsa muhtemel arıza ve çözümlerini sizler için hazırladık. Lütfen dikkatlice okuyup televizyon, receiver ve uydu alıcısında uygulayınız

Televizyon da yalnızca yabancı kanallar çıkıyor çözümü

Uydu anteniniz yabancı bir uydu yönüne göre ayarlanmış olabilir. Yeni taşındıysanız sizden önce kullanan kişiyi arama imkanınız varsa arayıpğ televizyon da sadece yabancı kanalları çekiyor deyin. Ortada karmaşık bir durum varsa kendileri size açıklayacak ve belki de çanak antenci çağırmadan da sorundan kurtulmuş olacaksınız.

Televizyon ve uydu alıcısında ayarlar ve kurulum menüsünde yazan anten ayarı seçeneğindeki ayarların bazıları hatalı olabilir. Bu ayarların yeniden yaparak televizyon da sadece yabancı kanallar çekiyor sorununu çözebilirsiniz.

Merkezi uydu santrali ters, hatalı veya arızalı ile uydu da sadece yabancı kanallar çıkar. Tamir edilebilmesi veya komşularınız gibi siz de televizyon da Türk kanallarını izlemek istiyorsanız komşularınız ile görüşerek sorunu çözebilirsiniz.

Gözlü, mini uydu alıcısı veya televizyonunuz bozuk olabilir. Dahili uydu alıcılı televizyon da yazılım problemi varsa televizyon da yabancı kanallar çıkıyor arızası ile karşılaşabilirsiniz. Çünkü televizyon veya uydu alıcısı merkezi santralin ve hangi çanak antene bağlanabileceğini bilemez. Sizin bunun ayarlayabilmeniz gerekir.

Tüm burada yazılanları yapmanıza rağmen Uydu da  ve televizyon da sadece yabancı kanallar çıkıyor ise bir uydu servisinden yardım alarak sorunu çözebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

TIKLA ARA 0532 525 52 94